Ravno pakiram kovčke. »Zarja! Pridi tukaj imaš zlikana oblačila!« se sliši mamin glas iz kuhinje. »Ja! Takoj!« se oglasim. Hitro v kovček nežno položim sliko mene in očeta. Ja, na žalost ga ni več. Zelo ga pogrešam. Stečem po stopnicah v dnevno sobo in pograbim kup kratkih majic in hlač.
Tako. Samo še...kozmetiko. Ko grem do kopalnice se še ustavim v glasbeni sobi. Oh, kar dva tedna ne bom igrala klavirja. Že zavijem v kopalnico ampak, kar naenkrat iz nje pride Manca moja mlajša sestrica. Zakričim. »Haha! Že spet sem te prestrašila!« izzivalno reče. Zavijem z očmi in spakiram v kozmetično torbico kremo, glavnik in labelo. Ostalo bom zvečer ko se zrihtam.
Kmalu je bila večerja. To je bila zadnja družinska večerja ta mesec saj grem na poletni tabor za dva do tri tedne. Po večerji sem še ostalo spakirala, se zrihtala in počasi se odpravila v posteljo saj se bom zjutraj potrebovala prej zbuditi. Nastavila sem si budilko in v trenutku zaspala.
»Drink! Drink! Drink!« je tik takala budilka na moji nočni omarici. Utrujeno sem jo ugasnila in vstala. Obula sem si puhaste samoroge in šla v kopalnico. Oh, ves kozmetični pribor imam v nahrbtniku. Umila sem si zobe, počesala moje dolge valovite rjave lase in si jih spletla v čop. Oblekla sem si majico z naramnicami in kratke kavbojske hlače. Oblekla sem si tudi tanko jopico. Zapustila sem kopalnico in si na rame nataknila nahrbtnik.
Zdaj je čas, da se poslovim od tebe soba. Prijela sem tudi ročaj od kovčka in se odpravila dol. Tam je že mami zajtrkovala. »Hejla!« pozdravim in sedem na stol. »Jutro! Si pripravila vse, kar potrebuješ?« me je vprašala. »Seveda.« odgovorim. »Tudi kopalke?« hecno vpraša. »Mami!«. »He, he malo te hecam.« razigrano odvrne. Z veseljem pojem topel sendvič. Zdaj pa najtežji del. Slovo. Ah, saj jih bom videla kmalu. »Zarja, bodi samostojna.« si v mislih rečem.
Objela sem mami in ji tisočkrat rekla adijo. »Adijo! Pogrešala te bom!« še zadnjič rečem in zaprem vrata. Odpravim se do postaje in vidim kako mi moja prijateljica Eva maha. Veselo ji pomaham nazaj. Evo sem spoznala na taborih. Zelo sva super prijateljici. Oh, saj res! Pozabila sem se predstaviti. Sem Zarja Kočevar in sem osmi razred. Kot vidite bom zdaj šla s tabornim krožkom na morje. Pravzaprav je danes zadnji šolski dan in gremo na morje.
Videla sem kako so ostali učenci prihajali na postajo. Ravno smo ujeli avtobus. Z Evo sva se celo pot smejali in se pogovarjali. Šele ob sedmih zvečer smo prispeli.
-----
Ojla!
Tudi jaz bom napisala ljubezensko zgodbo. Upam, da vam bo všeč!:hearts:
Tako. Samo še...kozmetiko. Ko grem do kopalnice se še ustavim v glasbeni sobi. Oh, kar dva tedna ne bom igrala klavirja. Že zavijem v kopalnico ampak, kar naenkrat iz nje pride Manca moja mlajša sestrica. Zakričim. »Haha! Že spet sem te prestrašila!« izzivalno reče. Zavijem z očmi in spakiram v kozmetično torbico kremo, glavnik in labelo. Ostalo bom zvečer ko se zrihtam.
Kmalu je bila večerja. To je bila zadnja družinska večerja ta mesec saj grem na poletni tabor za dva do tri tedne. Po večerji sem še ostalo spakirala, se zrihtala in počasi se odpravila v posteljo saj se bom zjutraj potrebovala prej zbuditi. Nastavila sem si budilko in v trenutku zaspala.
»Drink! Drink! Drink!« je tik takala budilka na moji nočni omarici. Utrujeno sem jo ugasnila in vstala. Obula sem si puhaste samoroge in šla v kopalnico. Oh, ves kozmetični pribor imam v nahrbtniku. Umila sem si zobe, počesala moje dolge valovite rjave lase in si jih spletla v čop. Oblekla sem si majico z naramnicami in kratke kavbojske hlače. Oblekla sem si tudi tanko jopico. Zapustila sem kopalnico in si na rame nataknila nahrbtnik.
Zdaj je čas, da se poslovim od tebe soba. Prijela sem tudi ročaj od kovčka in se odpravila dol. Tam je že mami zajtrkovala. »Hejla!« pozdravim in sedem na stol. »Jutro! Si pripravila vse, kar potrebuješ?« me je vprašala. »Seveda.« odgovorim. »Tudi kopalke?« hecno vpraša. »Mami!«. »He, he malo te hecam.« razigrano odvrne. Z veseljem pojem topel sendvič. Zdaj pa najtežji del. Slovo. Ah, saj jih bom videla kmalu. »Zarja, bodi samostojna.« si v mislih rečem.
Objela sem mami in ji tisočkrat rekla adijo. »Adijo! Pogrešala te bom!« še zadnjič rečem in zaprem vrata. Odpravim se do postaje in vidim kako mi moja prijateljica Eva maha. Veselo ji pomaham nazaj. Evo sem spoznala na taborih. Zelo sva super prijateljici. Oh, saj res! Pozabila sem se predstaviti. Sem Zarja Kočevar in sem osmi razred. Kot vidite bom zdaj šla s tabornim krožkom na morje. Pravzaprav je danes zadnji šolski dan in gremo na morje.
Videla sem kako so ostali učenci prihajali na postajo. Ravno smo ujeli avtobus. Z Evo sva se celo pot smejali in se pogovarjali. Šele ob sedmih zvečer smo prispeli.
-----
Ojla!
Tudi jaz bom napisala ljubezensko zgodbo. Upam, da vam bo všeč!:hearts:
Odgovori:
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Ful dobro! Maš moj lajk!
2
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Super! Odlično! :heart::heart::heart:
Definitivno spremljam!
Definitivno spremljam!
1
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
POMKAAAAA!!!!!!!!!! TO JE CARSKO!!!! Res zažigaš stara.
Grem brat drugi del. Takoj!!
Aja, kdaj bodo pa ostale Mašine prigode nazaj? Pogrešam jih...
LY:heart_eyes::kissing_heart:
Lp,
Fs:peace:
Grem brat drugi del. Takoj!!
Aja, kdaj bodo pa ostale Mašine prigode nazaj? Pogrešam jih...
LY:heart_eyes::kissing_heart:
Lp,
Fs:peace:
1
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Odlično! Naša super pisateljica spet udarja nazaj!:joy: zelo dobro:innocent::heart_eyes:
0
Moj odgovor:
Ljubezenska zgodba
Zaljubljena...
LJUBEZEN JE ZAPLETENA ALI MOJE ŽIVLJENJE JE POLNO LJUBEZNI - UVOD (1.del)
Ogledov: 1137 Odgovorov: 02
viernheim
potrebuje pomoč ali nasvet v
Svetovalnica
kako nej ratam bl verna +ne strinjam se čist s cerkvijo
hj,
no, jsm bla vzgojena v kristjanko, ampak sm opazla, da se oddaljujm od Boga. sicr še zmer molm zvečer, ampak mam ne čutm več neke tiste povezanosti/občutka, da Bog je. kr mau sm disconnectana. res bi ful rada spet vrjela!! a je mogoče point v tem, da ne hodm k maši (dejansko grem sam za božič pa velko noč, toj to)? mejbi je point, da niti nism v okoljih, kjer bi Boga lohka 'srečala'?
pol je pa še point, da se ne strinjam čist z vsemi nauki cerkve in velikrat se mi zdi, da je svet pism mejbi mau nezanesljiv (vrjamm, da je sveta knjiga pa vse, sam je res tko stara knjiga ...). recimo pogled cerkve na lgbtq+ mi ni lih fajn, da ne smeš do poroke, branje smut knjig (ful heavy on this one: zakaj bi mi to škodl?? kaj je to neki umazanga? sej ne bom šla tipa posilt po tem, ko bom to brala!!) ...
hm, res ne vem, ampak si ne želim zgubit vere.
vsi odgovori dobrodošli!<3
no, jsm bla vzgojena v kristjanko, ampak sm opazla, da se oddaljujm od Boga. sicr še zmer molm zvečer, ampak mam ne čutm več neke tiste povezanosti/občutka, da Bog je. kr mau sm disconnectana. res bi ful rada spet vrjela!! a je mogoče point v tem, da ne hodm k maši (dejansko grem sam za božič pa velko noč, toj to)? mejbi je point, da niti nism v okoljih, kjer bi Boga lohka 'srečala'?
pol je pa še point, da se ne strinjam čist z vsemi nauki cerkve in velikrat se mi zdi, da je svet pism mejbi mau nezanesljiv (vrjamm, da je sveta knjiga pa vse, sam je res tko stara knjiga ...). recimo pogled cerkve na lgbtq+ mi ni lih fajn, da ne smeš do poroke, branje smut knjig (ful heavy on this one: zakaj bi mi to škodl?? kaj je to neki umazanga? sej ne bom šla tipa posilt po tem, ko bom to brala!!) ...
hm, res ne vem, ampak si ne želim zgubit vere.
vsi odgovori dobrodošli!<3


