Čiščenje čevljev 1. del
4
Navodila za čiščenje čevljev
Vem da se to res čudno sliši, in to popolnoma razumem, ampak moja prijateljica mi je omenila, da ne ve kako naj si čisti čevlje. Obstaja veliko načinov in noben ni napačen, tako da ja, to so le moji osebni. Če se slučajno komu pomagala, mu že tu rečem ni zakaj in no to je to :-)
1. ČIŠČENJE (bolj površinsko). S tem mislim na tisto, da so le rahlo umazani, po navadi kakšni beli. Vzemi kakšno staro krpo ali tisto, ki je ne uporabljate (če nimaš, bo za silo delovalo tudi z wc papirjem). Krpo rahlo zmočiš (poudarjeno RAHLO) in potem gladiš, drgneš, tako, da učinkuje. Potem uporabiš še čisti del krpe, in čevelj posušiš. NIKOLI NR ČISTIŠ PODPLATA (tistega dela , s katerim se dotikamo tal). Čistiš po lastni volji, lahko se bolj potrudiš ali pač manj, kolikor ti ustreza. Ponoviš s drugim čevljem (isti par, da se razumemo). Potem ta par čevljev odložiš in pustiš sušiti približno 10 minut.
2. ČIŠČENJE KAR BLATNIH ČEVLJEV. To so lahko gorski čevlji po pohodu ali kolesarjenju po gozdu ali pa kar lepo čevlji z veliko blata. Uporabiš majhen škaf ki ni za perilo in nima lukenj ali pa kakšen umivalnik v kleti, ki ga lahko zamašiš. V glavnem, znajdi se. Naliješ vode približno dva cm prilagodi se. Nato čevlje pustiš namakati pol minuti oz toliko, da gre blato z podplata dol. Nato vzameš krtačo za čiščenje in drgneš. Lahko tudi z rahlo namočeno krpo.nujno posušiš. Mogoče delaj zunaj.
To je v bistvu to. Še en nasvet: pri beljenju belih čevljev ne uporabljaj zobne paste. To nekateri delajo in jaz sem si tako uničila čevlje. Lahko vzameš malce sode bikarbone in jo narahlo pritisneš gor. To bo v glavnem to. Če ste si prebrali potem, rečem le hvala. Če imaš še kakšna vprašanja glede čiščenja čevljev, me vprašaj v komentarju, bom odgovorila, če bom le lahko. Srečno čiščenja!
Vem da se to res čudno sliši, in to popolnoma razumem, ampak moja prijateljica mi je omenila, da ne ve kako naj si čisti čevlje. Obstaja veliko načinov in noben ni napačen, tako da ja, to so le moji osebni. Če se slučajno komu pomagala, mu že tu rečem ni zakaj in no to je to :-)
1. ČIŠČENJE (bolj površinsko). S tem mislim na tisto, da so le rahlo umazani, po navadi kakšni beli. Vzemi kakšno staro krpo ali tisto, ki je ne uporabljate (če nimaš, bo za silo delovalo tudi z wc papirjem). Krpo rahlo zmočiš (poudarjeno RAHLO) in potem gladiš, drgneš, tako, da učinkuje. Potem uporabiš še čisti del krpe, in čevelj posušiš. NIKOLI NR ČISTIŠ PODPLATA (tistega dela , s katerim se dotikamo tal). Čistiš po lastni volji, lahko se bolj potrudiš ali pač manj, kolikor ti ustreza. Ponoviš s drugim čevljem (isti par, da se razumemo). Potem ta par čevljev odložiš in pustiš sušiti približno 10 minut.
2. ČIŠČENJE KAR BLATNIH ČEVLJEV. To so lahko gorski čevlji po pohodu ali kolesarjenju po gozdu ali pa kar lepo čevlji z veliko blata. Uporabiš majhen škaf ki ni za perilo in nima lukenj ali pa kakšen umivalnik v kleti, ki ga lahko zamašiš. V glavnem, znajdi se. Naliješ vode približno dva cm prilagodi se. Nato čevlje pustiš namakati pol minuti oz toliko, da gre blato z podplata dol. Nato vzameš krtačo za čiščenje in drgneš. Lahko tudi z rahlo namočeno krpo.nujno posušiš. Mogoče delaj zunaj.
To je v bistvu to. Še en nasvet: pri beljenju belih čevljev ne uporabljaj zobne paste. To nekateri delajo in jaz sem si tako uničila čevlje. Lahko vzameš malce sode bikarbone in jo narahlo pritisneš gor. To bo v glavnem to. Če ste si prebrali potem, rečem le hvala. Če imaš še kakšna vprašanja glede čiščenja čevljev, me vprašaj v komentarju, bom odgovorila, če bom le lahko. Srečno čiščenja!
Odgovori:
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
zanimivo
2
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
waw
0
Moj odgovor:
Svetovalnica
I am ok but not ok?
So pac js bi drugo leto bla tko a little different... first of all ful prevec plesem pa pojem KAKO NAJ NEHAMMMM:sob::sob::sob:... pac vsi me ful judgajo zard tega... pa te limkeeee:tired_face: tok mi tezijo vs cs(sej me ne prizadane ampk vcasih so ful tecne)... pol pa se frendov nimas nc zard KPOP-a????!!! kaj tf je narobe z kpop-om??? pac a mi loh ker ne kpop fan pove??? like wtf!? so yea that shit pol pa... ful bi rada nosla trenerko v solo but moja mami mi ne pusti:cry: Just bc je kao "unrespectful" do uciteljic... so yea that i want to like wear something cute bc im skinny and im pretty ok with it ampk bi tko mela kksne baggy hlace pa odzgori oprijeto... ideje? pol pa mam to roll jet torbo in me ful zafrkavajo da mam skulijozo(bolezen hrbtenice) P.S. ze od malega jo mam dobesedno... but moja mami je rekla da smo itak ful placal za to torbo in sploh ne govorim z njo o novi kr me bo ubila... pa ta torba je toookkkk zlo tezka!:disappointed_relieved::sweat::cold_sweat:... No ja pa tko mela bi neke hairstyle kr mam vs cs sam spuscene lase:joy::joy::joy:- bc idk?... so ideas myb? tnx for reading in i would soooo appreciete for responses sry da je blo ful dolgo...



Pilov blog