ker na 3. in 4. del ni nihče odgovoril katero pasmo naj opisem bom opisala nemškega ovčarja ki ga je predlagal/a Bego.
:one: Nemški ovčar (znan tudi kot alzaški ovčar in splošno znan pod imenom »volčjak«) je ena najbolj vsestranskih delovnih oziroma službenih pasjih pasem. Po vsem svetu ga uporabljajo kot čuvaja in lavinskega psa, odlično se obnese tudi kot policijski in vojaški pes kot vodnik za slepe ali kot pastirski pes. Poleg tega sodi med najbolj priljubljene človekove spremljevalce; svojemu gospodarju je neskončno zvest in vdan.
:two: izvira in Nemčije kot nam že ime lahko pove.
:three: IZGLED
TEŽA
samec tehta od 30kg do 40 kg, samica pa od 22kg do 32lg.
VIŠINA
samec: 60cm do 65cm
samica: 57cm do 60 cm
BARVA
kostanjeva barva, siva, črna, bledo rdeča
LEGLO
Lahko skoti od 5 do 10 mladičev
KOŽUH
Lahko je dolgodlak, srednje in kratkodlak
ŽIVLJENSKA DOBA
lahko živi od 10 do 12 let
ZNAČAJ
Nemški ovčar je zelo inteligenten pes, ki se ob pravi selekciji in vzreji razvije v uravnovešenega in zanesljivega prijatelja. Če ga dovolj zgodaj primerno izurimo, je zvest, poslušen in pogumen »družinski član«. Je zelo čuječ in prizadeven ter mu le redko kdaj kaj uide. Duševno in telesno je zelo dejaven ter potrebuje veliko gibanja in pozornosti svojega gospodarja, ki je ne želi deliti z nikomer. Zato lahko postane dokaj ljubosumen, če pride v družino nov član - mačka, drug pes ali otrok.
SPLOŠNI VIDEZ
Gre za značilno lupoidno pasmo s spotegnjenim, močnim in dokaj mišičastim telesom. Po kinoloških standardih se mora »prilegati v pravokotnik«, dolžina telesa mora torej presegati plečno višino. Glava je precej ozka, med uhljema dokaj široka, z ne preveč izrazitim stopom in podolgovatim gobcem, ki se postopoma oži, ter ravnim nosnim grebenom in črnim smrčkom; zobovje ima škarjast ugriz, Srednje velike mandljaste oči so v glavnem temno kostanjeve. Visoko nastavljeni srednje veliki uhlji so pokončni in na nastavku široki. Trda, ravna in kompaktna srednje dolga krovna dlaka pokriva gosto podlanko. Kožuh je lahko črn s svetlo kostanjevimi, bledo rdečimi ali sivimi lisami, standard dopušča poleg trde in ostre dlake tudi redkejše primerke z dolgo in gosto ali tanjšo dlako. Hrbet je raven, trebuh pa zmerno pritegnjen. Srednje dolg, nizko nasajen rep je poraščen z bujno dlako; med mirovanjem je povešen, sicer pa rahlo dvignjen.
ZGODOVINA
V Nemčiji so nemškega ovčarja poznali že v 17. stoletju, sistematično pa so ga začeli vzrejati šele po letu 1880. Leta 1899 so določili standard pasme, ki v skoraj nespremenjeni obliki velja še danes. Nemški ovčar je bil sprva kmečki pes in so ga uporabljali za varovanje in zganjane živine ter za obrambo posesti. Ko so psi te pasme zlasti med prvo svetovno vojno dokazali svojo vsestransko uporabnost, so jih po vsej Evropi začeli uporabljati kot policijske pse in kot pse za reševanje. Naglo so se razširili tudi v druge dele sveta in danes jih je približno poldrugi milijon. Ena glavnih prednosti nemških ovčarjev je poleg telesne moči tudi izjemna dojemljivost za šolanje. K njihovi priljubljenosti so veliko prispevale tudi vloge v zelo gledanih televizijskih serijah, kakršna je na primer Komisar Rex.
NEGA
Srednje dolgo dlako moramo redno krtačiti, vsaka dva meseca psa tudi skopamo, zlasti če živi v stanovanju.
ZIVLJENSKO OKOlje
Psi te pasme so najraje na prostem. Idealno je, če imajo na voljo velik vrt. Prilagodijo pa se tudi življenju v omejenem stanovanju, samo da so blizu svojemu gospodarju.
:dog2:🦺:dog2:🦺🦮🦮:dog2::dog2::dog2::dog2::dog2::dog2::dog2:🦺:dog2:🦺:dog2:🦺:dog2:🦺🦮🦮🦮:feet::feet::feet::feet:
(serija komisar rex : https://sl.m.wikipedia.org/wiki/Komisar_Rex)
(sika dogodlaki: https://images.app.goo.gl/oAZuSJrqK9nL57ZAA)
(slika srednje "dlaki" :https://images.app.goo.gl/ndLvks3qCu86Cg26A)
(slika kratkodaki:https://images.app.goo.gl/gceN1udcJpYPP9Sk8)
pasji pozdrav
animalllover
Odgovori:
GSD FOREVERRRRR
To so tak CUTEEEEEEEEEEEE
če kdo reče da je GSD grd še 1 teden ne bo vedel kje živiiiiiii (hec)
CUTEEE
Moj odgovor:

Svetovalnica
LETOVANJE
Tko blo mi je ok sam ne vem, js sm bl taka da si mal težje najdem družbo, pa sploh ne vem kako pa kaj se pogovarjat z drugimi ki jih skoraj ne poznam
Mism sej nism bla lih sama sam ja
Pa pol sm bla konc 5. razreda v Poreču, pol pa 2-krat na Debelem rtiču
No in fora je da zdej je mami uprašala če bi šli še letos sam js nee vem če bi šla zarad družbe pa tega
Pč vem da se sliš ful bedn izgovor sam res ne vem kaj naj
Ker pač na Debelem rtiču so ble ene iz naše šole ko so končale 8 razred- zdej so konc 9 in nismo se glih pogovarjale sam so prjazne ampak pč ne tko prjazne da bi ble prjatlce
Pač ne vem kok naj razložim sam ful je blo čudn
In zdej fora je da gre na ta Debeli rtič bolj tko otrok in se morš pč z unimi družt k so k jih pa ni velik- tk 25..?
No in pač js tega ne morm mami rečt da zard tega ne bom šla kr js bi drgač rada šla sam ne vem če glih na Debeli rtič ampak mami bi nas tja prjavla
Pač kaj naj?
A mate kšne nasvete kako se sproščeno pogovarjat kr js ne vem kako majo eni skos neko temo za pogovarjat
Aja pa še to
Myb bo ful čudn sam ja
Pč js mam like star telefon LG, mislm je pameten sam men ni ok
Starši mi pa nočjo novga kupt kr pravjo da ne rabm da ga mam sam za klicat
No in sej veste kok se loh eni norčujejo iz ljudi in bi se zihr tut iz mene če bi zedel
Pač takrt ko je ena od tistih punc to vidla je tok čudn pogledala sam ni nč rekla ampak je to skor še hujš
Pač pliss help
Obvestila
DODATNE UGODNOSTI ZA NAROČNIKE
Naročniki revije Pil, pozor!
Na Pilovi spletni strani imate naročniki revije posebne ugodnosti. V klepetalnici lahko z drugimi naročniki klepetate v ločeni sobi klepetalnice, ustvarjate teste v Galaksiji testov ter na vseh forumih objavljate fotografije in risbe.
Vse, kar potrebujete za aktivacijo ugodnosti, je naročniška številka.
Naročniško številko dobiš na e-poštni naslov, ki si ga vpisal/a na naročilnico. Dostop do dodatnih vsebin za naročnike lahko aktiviraš tudi tako, da vpišeš ime in priimek plačnika naročnine (to je najverjetneje eden od staršev oz. skrbnikov). Če številke nikakor ne najdeš, piši na revije@mladinska-knjiga.si in ti bomo pomagali.
Kam vneseš naročniško številko? Klikni desno zgoraj na svoj vzdevek in izberi “Dostop za naročnike” ali pojdi direktno na povezavo https://www.pil.si/mojprofil/aktivacija.