snofi
Naslednji Pil izide 8. maja
Ikona Ikona Ikona Ikona
pepca oblacek

značka Pisalnica: Otroci ledu in ognja (6. poglavje)

Otroci ledu in ognja (6. poglavje)

5
Občutek, ki ga je Renna imela, ko je stopila skozi Vrata, je takoj prepoznala. Čeprav ga je nazadnje doživela pred več leti, se ga je spomnila. Bilo je, kot da bi ji za trenutek zmanjkalo zraka, potem pa bi ga dobila nazaj, a tako, kot bi jo nekdo prisilil, da ga vdihne. Niti zavedala se ni, da je zaprla oči, dokler ni Rephaim zašepetal: "To je to. Kraljestvi."
Lahko bi pristala v katerih koli Vratih v Kraljestvih. Ena so bila na Ozemlju, druga pa v palači v Ognjeniji. Renna je molila, da bi prišla skozi tista na Ozemlju in želja se ji je uresničila.
Bila sta na Ozemlju, širni ravnini, kateri se ni videlo konca. Posamezno je tu stalo nekaj hiš, a ni jih bilo več kot pet na kupu.

"Bi šla pogledat, kje sva prej živela?" jo je vprašal in prikimala je.

Pot do hiše je bila globoko v njenem spominu in ne glede na deset let v človeškem svetu je ni pozabila. Ko sta prišla pred ruševine, ki so bile včasih njihova hiša, se je zjokala.

V njej ni bilo ničesar več. Predvidevala je, da so bojevniki, ki so jih napadli, odnesli tudi vse dragocenosti. Imeli so jih kar veliko: dragulje, biserne ogrlice, zlatnike in še in še. Renna je večkrat vprašala, zakaj živijo na Ozemlju, če imajo tako veliko denarja, pa je bil odgovor vedno isti: ko boš večja, boš razumela. Zdaj je razumela.

Potem pa je spomnila nečesa, kar ji je govorila mama: če se z očetom ne vrneva domov, poglej v predal pod posteljo.

Postelja je še stala in Renna je v njej našla predal. V njem je bil zvitek papirja. Odprla ga je in ugotovila, da je bil to zemljevid Kraljestev. Ob strani je imel nekaj zapisano z mamino pisavo. Uganka. Prebrala jo je:

Pot k vulkanu vodi,
a nikar po robu ne hodi.
Tam amulet boš dobila,
a pazi, da po lavi boš hodila.

Nihče ni ledenika odprl,
saj je mnoga srca strl.
A lastnika rad bo imel,
pel mu bo melodičen spev.

Jinga in janga ni med nami
in zato smo krivi sami.
A ena vrtnica obstaja,
je mogočna, se ne predaja.

Renna pesmi ni razumela. A je vedela, o kom govori. Prva kitica je njena. Druga Rephaimova in tretja od sestrice. Jing in jang je najbrž pomenilo, da je mešanka. Enkrat je lahko priklicala led, drugič ogenj. Kaj pa dela vrtnica v tej pesmi?

"Rephaim!" ga je poklicala in takoj je prihitel. Predala mu je list papirja in molče je prebral pesem. Že je hotel odpreti usta, a ga je prekinil glasen tresk in sosednje sobe. Renna se je prepozno umaknila in na hrbtu je začutila rezilo bodala.
 

Odgovori:

Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
kul.
Meni je tvoja zgodba zelo všeč.
lp. Ilovecandy
0
 
Hvala!
 
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Super zgodba!!!
0
 

Moj odgovor:

Vsebina odgovora:
Vzdevek:
Preden na spletu karkoli objaviš, se vprašaj: ali objava vsebuje karkoli, česar ne bi želel deliti s popolnim neznancem na cesti?

Pisalnica


Objava:

Sanje o profesionalni baletki 1. del

Ogledov: 28 Odgovorov: 1
 
2
Mili Bobby Brown
Objava:

STRŠNA PREVARANTKA # GROZLJIVKA

Ogledov: 31 Odgovorov: 2
 
1
Objava:

Padec angelov

Ogledov: 42 Odgovorov: 1
 
4
Objava:

Administracija.33 3. del

Ogledov: 52 Odgovorov: 3
 
8
Objava:

JESENSKO LITJE

Ogledov: 66 Odgovorov: 0
 
1
notsolonely potrebuje pomoč ali nasvet v
Svetovalnica

Vegova - računalniška

Zivjo, zanimam se za prepis na Vegovo na racunalniskega tehnika, kr ta sola kjer sem zdaj (ena druga racunalniska) je nic od nica. Zto me zanima mnenje od koga, ki hodi tja (ali koga ki ma frende tam pa so kaj povedali kako je) : Kako se vam zdi šola na splošno? Vzdušje? Profesorji? Je kaj takega kar bi blo fajn vedet pred vpisom?
Ima morda kdo izkušnjo z več računalniškimi šolami in lahko primerja?
Najalepsa hvala vsem <3
 

Vpiši se


Nov uporabnik | Pozabljeno geslo

POIŠČI PILOVCA/KO

Pogosta vprašanja

Iščeš odgovore na vprašanja, kot so "Kako se naročim na revijo Pil?", "Kako se registrirati?", Kakšna so pravila obnašanja na Pilovi spletni strani?" in "Kam vnesem naročniško številko?" Klikni na spodnji gumb in najdi odgovore!

Oglas

Zadnji odgovori

Mili Bobby Brown
No dali smo mu ime TIMOTEJJJJJJ CUTE IN HVALA ...
 
Zelo dobro! bi te pa morda opozorila na uporabo ...
 
ooo kjutii a ves da mam isto tisto roza ...
 
Jup to sm zadnč hotla rečt učitlci za slj ...
 
O wow dejanskk je ful kulsko.
 
Omg kok je kjut!
 
Zgodba sicer ni slaba ampak sej, ti je že ...
 
Js ga bom dobila pri 13 letih. Drugače mi ...
 
iii ful je kjutt
 
LOL Vem, dase poznava. In ta prizor sem ...
 
Jej! Končno ena zgodba ki govori o plesu! ...
 
1031 uu točn 1000 komentou je od mojga komenta ...
 
Okej, odločila sem se, da ti dam nekaj konstruktivne ...