snofi
Naslednji Pil izide 3. aprila
Ikona Ikona Ikona Ikona
pepca oblacek

značka Svetovalnica: Bl za punce ig

bl za punce ig

0
problemck
<3
Torwej js mam težavo, ker mam ress zlo mejhne prsi. Stara sm 14 in sm najbl flat v razredu. Menstro mam že en let, če to kej vpliva na to. No in ja težava je pa v tem da mi prsi ne bodo več zrasle pač nč in jst res nočm bit flat. Tko da če mogoče veste, če je še možnost da mi zrastejo al pa če se jih da kakorkoli pripravit da zrastejo?
 

Odgovori:

Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Hej!
Lahko ti še zrastejo, nisi še še do konca razvila. Prsi pa si nikakor ne povečuje umetno. Plavanje kravla jih poveča. So pa tudi podložkni za prsi (kot več tistih blazinic ki so pri položenih modrih.
0
 
problemck
hvala
 
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Lahk si gres kupit moderc ko je vlozek al neke tacga da poveca
0
 
Blublupo
problemck
hvala
 
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Aja pa se neki a ce ponoci ležiš na trebuhu a ti jih to mogoče splošči?
0
 
problemck
Ne to ne vpliva... ker npr. Tud na glavi ležimo pa se nič ne zgodi.
 
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Pozdravljena!

Prsi običajno nehajo rasti do 18. leta, vendar se po tem še vedno lahko spreminjajo. Velikost prsi je odvisna od veliko dejavnikov, kot so genetski dejavniki, hormoni, telesna teža in delež maščobnega tkiva, življenskega stila ter nosečnosti.

Na rast ter velikost prsi je težko vplivati. Poskrbi, da se zdravo prehranjuješ in ohranjaš primerno telesno težo (osebe, ki imajo prenizko telesno težo se lahko razvijajo počasneje ter imajo tudi manjše prsi zaradi manj maščobnega tkiva). Poskrbi tudi, da nosiš primerno velikost modrčka (če nosiš modrček). Pretesni modrčki prsi stiskajo in lahko tudi vplivajo na njihovo rast ter obliko.

Lahko poskusiš izvajati vaje za mišiče v prsnem košu, saj lahko pri nekaterih ljudeh to povzroči vizualno povečanje prsi (ker se mišice pod njimi povečajo), vendar lahko te iste vaje pri drugih zmanjšajo prsi. Nekateri pravijo, da lahko uživanje hrane, ki spodbuja proizvajanje estrogena ter izogibanje hrane, ki spodbuja proizvajanje testosterona vpliva na rast prsi, vendar to ni dokazano.

Spanje na trebuhu ima minimalen vpliv na prsi. Če vsak dan spiš na trebuhu, bi lahko to čez 40, 50 let ali več minimalno vplivalo na njihovo obliko, toda ta vpliv je tako majhen, da ni razloga za skrb. Spanje na trebuhu ne škoduje rasti prsi.

Če si boš kasneje v življenju želela večje prsi, pa vedno obstajajo podloženi modrčki, vstavki ali celo operacija. Za zdaj pa bo najverjetneje najboljše, da počakaš in vidiš, kako se bo tvoje telo razvijalo.
0
 
problemck
Hvala za odgovor.
Sicer sm zlo suha (160 cm pa okoli 39kg), ampak ne hujšam pa jem res zlo velik pa nikamor ne gre. Ljudje mi rečejo, da mam hitro prebavo.
 

Moj odgovor:

Vsebina odgovora:
Vzdevek:
Prepričaj se, da na spletu ne objavljaš svojih osebnih podatkov in ne žališ drugih uporabnikov.

Svetovalnica


Objava:

ŠOLA V NARAVI

Ogledov: 23 Odgovorov: 1
 
0
Puncaa💓
Objava:

welpp

Ogledov: 39 Odgovorov: 0
 
0
Objava:

Izbirci- rabim hitre odgovore

Ogledov: 119 Odgovorov: 1
 
4
sportnicaaa
Objava:

telovadba

Ogledov: 33 Odgovorov: 0
 
0
Breskvica002
Objava:

Outfit a se nimam prsi

Ogledov: 48 Odgovorov: 2
 
1
Ojj
Objava:

Valeta

Ogledov: 75 Odgovorov: 1
 
0
Objava:

Ljubezen

Ogledov: 107 Odgovorov: 5
 
0
Skincarepro
Objava:

Girlies helppp

Ogledov: 112 Odgovorov: 2
 
4
Avatar Bela potrebuje pomoč ali nasvet v
Svetovalnica

Izbirci- rabim hitre odgovore

Oj,
torej jutri zvečer morm oddat za obvezne izbirne predmete. Starša mi težita, da morm it na en jezik (seprav nemščina al pa španščina). Ampak nočem na jezik, ker mi je učenje jezikov mučenje. In če nimam motivacije- nč se ne naučim in ne bom nikol govorila tega jezika ker se mi bo zameru. In js ponavad sam tm gnijem na stolu, naslednje leto bi pa rada šla k predmetu k me dejansko zanima in bom od tm neki odnesla.
Torej- na nemščino ne grem v lajfu, ker mi res ni več do tega. Hodila sem 4 leta, naučila se nism nč, ker mi je blo bedno in se nism niti trudla.
Pol sm šla na španščino- 10000x bolš ampak še vedno ne bi hodila naslednje leto, ker mam velik boljše predmete.
S starpi sm se že večkrat pogovarjala o tem, ampak ne popustijo- "jezike se je treba učit". In jih razumem, zakaj hočeta to, ker mi bojo jeziki koristl. AMpak če nimam motivacije, ne bom niti nč odnesla od pouka in bom ta jezik znala še mnj.
A mi da prosim kdo kakšno idejo, kako prepričat starše, da popustijo glede tega?
(aja šla bi pa rada na retoriko pa na neko kemijo).
 

Vpiši se


Nov uporabnik | Pozabljeno geslo

Obvestila

12.3.2026
NAPAČNO ZVEZAN MARČNI PIL

Žal se je v tiskarni, kjer se tiska Pil, tokrat malo zapletlo. Če ste med tistimi, ki so dobili »pokvarjen« Pil, pišite na revije@mladinska-knjiga.si ali pokličite na 080 12 05. Poslali vam bomo novega.

Uredništvo Pila

Vprašanje

Si naročen na Pil samo zaradi tekmovanja v Veseli šoli?
Ne tekmujem v Veseli šoli, jo pa preberem.
(47)
Vesela šola me ne zanima.
(71)
Nikako, zanima me celoten Pil in bi bil naročen tudi, če ne bi tekmoval.
(125)
Ja, naročen sem predvsem zaradi tekmovanja v Veseli šoli.
(42)

POIŠČI PILOVCA/KO

Pogosta vprašanja

Iščeš odgovore na vprašanja, kot so "Kako se naročim na revijo Pil?", "Kako se registrirati?", Kakšna so pravila obnašanja na Pilovi spletni strani?" in "Kam vnesem naročniško številko?" Klikni na spodnji gumb in najdi odgovore!

Aktualne objave

2
Skincarepro
4
 
3
Rachel Green
2
 
5
Pikca
2
 
6
Qwertzuiop
2
 
7
Cccccaaaaannnkkkaarrrrr
5
 
9
hiphop_girl
3
 

Zadnji odgovori v Svetovalnici

Eh ne skrbi pol ko si enkrat tam je tko fajn ...
 
Ojla. Razumem tvojo situacijo in vrjamem, ...
 
lhko mas spodaj podlozen moderc pa pol na ...
 
lahko uporabis push up bra al pa tiste ki ...
 
Ojla punca! Res mi je žal, da se ti to dogaja.. Najprej ...
 
Hej! Razumem tvojo skrb. Mogoče si poskusi ...
 
hej! najprej bi se rada dotaknila tega, ...
 
Ojla! Prebrala sem tvoj zapis in mislim, ...
 
Ne rabiš ga pozabit - samo upočasni, umiri ...
 
Hej, oseba, ki doživlja hudo čustveno bolečino ...
 
Hej! Jaz mam isti problem, le da tebi gre ...
 
Hej, Tudi mene je to motilo na začetku, ...
 
Lolita
Mogoč mu dej tko čas pač kak teden ig alpa ...
 
Živijo! Na Kajuhu ponavadi ni omejitev, ...