hm
3
angležinja
živjo
nočem pretiravati, pisati celotne svoje življenske zgodbe ali se komu smiliti. v resnici sploh ne vem zakaj to pišem.
ne vem, kaj je narobe z mano. mati je imela raka ko sem bila stara 12 in v sporih večkrat za bolezen okrivi mene. ko sem bila majhna očeta velikokrat ni bilo zraven. sedaj se vedno bolj kregamo in vedno mi pravita da sem egoistična in vse najhujše.
mati je imela tudi 3 splave in včasih se sprašujem če bi morala jaz biti ena ized njih. preveč razmišljam o slaih stvareh.
razmišljala sem že da bi se poslovila za vedno. bila sem na sredi tega da to storim, a si nisem upala. mogoče si tokrat bom. ne vem.
mati in oče sta zadnjič izvedela za moje črne misli in imeli smo pogovor. upala sem, da bo po tistem kaj bolje in da mi bosta pomagala priti ven iz te praznine. po enem tednu sta na to samo pozabila. ne branim se iti k profesionalnemu terapevtu, edino ne želim iti k šolski psihologinji kot je predlagala mati.
poleg tega imam tudi zelo slabo samopodobo. vedno od sebe pričakujem več, kot sem v resnici zmožna in enako delajo moji starši. ne vem več kaj naj naredim. težko se mi je pogovarjati o tem, zato raje pišem.
do tistega pogovora se nisem še nikomur zaupala. sem edinka in imam dobre prijateljice ampak se mi zdi da me nebi razumele.
mogoče mislite da pretiravam ker se vse povedala na kratko ampak bi prosila za vsakršni nasvet.
hvala vam
nočem pretiravati, pisati celotne svoje življenske zgodbe ali se komu smiliti. v resnici sploh ne vem zakaj to pišem.
ne vem, kaj je narobe z mano. mati je imela raka ko sem bila stara 12 in v sporih večkrat za bolezen okrivi mene. ko sem bila majhna očeta velikokrat ni bilo zraven. sedaj se vedno bolj kregamo in vedno mi pravita da sem egoistična in vse najhujše.
mati je imela tudi 3 splave in včasih se sprašujem če bi morala jaz biti ena ized njih. preveč razmišljam o slaih stvareh.
razmišljala sem že da bi se poslovila za vedno. bila sem na sredi tega da to storim, a si nisem upala. mogoče si tokrat bom. ne vem.
mati in oče sta zadnjič izvedela za moje črne misli in imeli smo pogovor. upala sem, da bo po tistem kaj bolje in da mi bosta pomagala priti ven iz te praznine. po enem tednu sta na to samo pozabila. ne branim se iti k profesionalnemu terapevtu, edino ne želim iti k šolski psihologinji kot je predlagala mati.
poleg tega imam tudi zelo slabo samopodobo. vedno od sebe pričakujem več, kot sem v resnici zmožna in enako delajo moji starši. ne vem več kaj naj naredim. težko se mi je pogovarjati o tem, zato raje pišem.
do tistega pogovora se nisem še nikomur zaupala. sem edinka in imam dobre prijateljice ampak se mi zdi da me nebi razumele.
mogoče mislite da pretiravam ker se vse povedala na kratko ampak bi prosila za vsakršni nasvet.
hvala vam
Odgovori:
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Zdravo! Meni bi bilo tudi boljše iti k nekemu profesionalnemu terapevru, kot pa šolski psihologinji. Mogoče lahko začneš pisati dnevnik? Meni to pomaga. In ker imaš slabo samopodobo, si lahko predstavljaš, da imaš zraven nekoga (lahko tudi izmišljeno osebo) in se v mislih pogovarjaš z njo. To zveni zelo otročje ampak res pomaga. Ker ponavadi bomo verjeli, da smo lepi ali pametni samo, ce nam to pove druga oseba. Zato si predstavljaj, da ti ta oseba govori lepe misli, te spodbuja... Vem, da zveni zelo otročje, ampak meni pomaga pa sem stara 14.
3
Idkpapiga
hvala. pozabila sem omeniti, da dnevnik sicer že imam in prav v takih trenutkih vanj zapisujem. prepričana sem, da mi pomaga, ampak ne vem, če je to dovolj? kako sicer predlagaš da omenim staršem glede profesionalnega terapevta?
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Živjo, mogoče razloži staršem situacijo (oziroma spomni na ta pogovor, ki ste ga imeli) in reči, da meniš, da bi bilo dobro če greš k kliničnem psihologu, kar te lahko napoti osebni zdravnik (in če bi mu zaupala težave bi verjetno te), so pa precej dolge čakalne dobe in če je le možno bi blo dobro da bi lahko šla samoplačniško.. Pa verjamem, da se je res težko o tem pogovarjat ampak ti res res svetujem, da poveš vsaj eni prijateljici, ker ti bo definitivno lažje. Kot je že nekdo predlagal bi ti bilo verjetno že lažje če samo na glas poveš te stvari.. Ne pretiravaš in verjamem, da ti je težko in upam, da bo to kaj pomagalo
3
Moj odgovor:
Phoebe
potrebuje pomoč ali nasvet v
Svetovalnica
Help, mozolji
jaz imam nad prsimi take mini mozljcke in pol sm si enga stisnla in mam zdej tko rdečga, mam pa tako obleko ker ima moj brat valeto danes, da se to vid, kaj nej? nimam pa nobenga korektorja pa pudra itd.... od mami si pa ne morm sposodt k ma temnejso kozo in posledično tudi puder.
ja no ce slučqjno veste kaj bi lahko naredila mi prosiim povejte.
ja no ce slučqjno veste kaj bi lahko naredila mi prosiim povejte.
Vprašanje
Letos smo malo drugače zastavili rubriko Spletne zvezde. Kako ti je všeč?
Bolj mi je všeč ko prej.
(38)
Enako kot prej.
(37)
Raje imam intervjuje s spletnimi zvezdami.
(29)


