snofi
Naslednji Pil izide 6. junija
Ikona Ikona Ikona Ikona
pepca oblacek

značka Svetovalnica: Kako se vklopiti v družbo?

Kako se vklopiti v družbo?

16
Hej!
Imam eno težavo oz. bolj vprašanje. Sem v 1. letniku srednje šole in nikakor se ne znam vklopit v razred oz. v družbo. Sošolci so vsi ful prijazni pa super ampak jaz ne znam navezati stika z njimi. Vsi so se že spoprijateljili in se družijo ter pogovarjajo, jaz pa nimam pojma o čem naj bi se pogovarjala z njimi pa čeprav si to zelo želim. Trenutno nimam nobenega prijatelja zato bi vas prosila za kak nasvet. Drugače sem bolj zadržane sorte kar je najbrz tudi vzrok za moj problem...
Hvala že vnaprej....
 

Odgovori:

Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Hej!
A hodiš v poklicno ali gimnazijo? Ker, če hodiš v poklicno potem imate sigurno kaj skupnega za ppgovarjanje. Lahko pa se tudi pogovarjaš z njimi o knjigah, filmih, serijah, pesmih....
Jaz grem jeseni v 1.letnik in me je tudi ful strah, da se ne bom znala vključit al pa da bojo nesramni(iz osnovne gre samo ena sošolka na to šolo ko grem jaz.) Sama sem tudi bolj zadržane sorte, ko me ne poznaš oz. se ne družim s tisto osebo. Ampak drugače pa se mi zdi, da mi je lažje navezati stik na starejše, odrasle osebe lol.
No, v glavnem probaj se malo pogovarjat z njimi o stvareh, ki sem jih zgoraj naštela, pa zdaj ko je šola na daljavo myb kdaj koga kontaktiraj pa ga vpraši če bi myb skup fiziko itd. naredila al pa kaj takega.
4
 
Noone
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Ja mislim da sva si zelo podobni kar se tega tiče. drugace hodim na poklicno solo in imamo marsikaj skupnega ampak zdaj ko je vse skp na daljavo je tole nase "spoznavanje" tako rekoc padlo v vodo... jaz na moji soli nimam nikogar ki bi ga poznala od prej pa tudi tko res nimam niti 1 prjatla
3
 
Noone
Ja razumem, razumem, da je zdaj vse to otežilo, ne moreš zdaj ravno nekoga ki si bil z njim dva mesca v šoli kar tako poklicati, razumem.
 
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Poskusi najprej navezati stik z enim sošolcem potem pa se boš skupaj z njim vklopila v družbo. Pogovarjaš se lahko o tem kaj ste se učili najdeš kakšno skupno točko s kom ali kaj podobnega.
Upam da sem pomagala.
2
 
I love dance.
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Lahko jih kdaj vprašaš kaj glede naloge za šolo al pa karkoli glede šole in potem poskušaš napeljat temo še na kaj drugega.
1
 
idk
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Hej hoj! Mislim, da smo vsi že kdaj bili v podobni situaciji. Ko smo začeli nov hobi in nismo poznali nikogar tam ali pa nas je na rojstni dan povabila kakšna prijateljica iz vrtca, ki ima zdaj nove prijatelje iz osnovne ali srednje šole, ki jih nismo še nikoli prej videli in zdaj je od nas kar naenkrat pričakovano, da se vključimo v to popolnoma tujo družbo in to brez zadrege. Ljudje smo si različni in za nekatere to ni nikakršen izziv. Zame, na primer, je bila to že od nekdaj nočna mora in čeprav se neizmerno veselim, da grem naslednje leto v srednjo šolo in bom spoznala nove prijatelje in prijateljice, me strah pred točno tem problemom, ki ga opisuješ ti še kar navdaja ob misli na srednjo šolo.
Najprej bi ti rada svetovala, da se razumi z vsemi. Ne izberi si ene osebe, ki jo določiš kot nekakšen "cilj" in se ne odloči družiti le z njo/njim, saj boš potem, če se na primer ta oseba s tabo ne bo hotela družiti ali pa boš ugotovila, da ti v resnici sploh ni tako neizmerno fajn, razočarana in to ni nikoli fino pri novih razredih. Ko prideš v novo okolje in je tam ogromno neznancev, je lahko situacija dokaj "overwhelming", če veš kaj mislim. Preveč izbire in potem se je težko odločiti, v katero družbico bi se uvrstil.
Predlagam ti, da se poskušaš na začetku, če so ti vsi zares prijazni, družiti z vsemi po malem pa boš sproti že ugotovila in izločila kdo ti je zares fajn in se morda bolj začela družiti z njimi. Poskušaj se vključevati v pogovore, zdaj, ko je karantena bo ti to še lažje, saj lahko sošolcem in sošolkam pišeš po instagramu ali kjerkoli se pogovarjate. Poskušaj najti koga s katerim imaš podobne interese in si vzemi čas, da ga ali jo zares spoznaš. Sprašuj veliko vprašanj, daj tej osebi kakšen lušen kompliment, ji povej, da ti lahko zaupa, če ima kakšne težave in tako dalje. Boš videla, da bo šlo vedno lažje in na koncu se boš znašla s kupom prijateljev. Upam, da ti bo uspelo in da lepo preživljaš počitnice!
0
 

Moj odgovor:

Vsebina odgovora:
Vzdevek:
Prepričaj se, da na spletu ne objavljaš svojih osebnih podatkov in ne žališ drugih uporabnikov.

Svetovalnica


Boris
Objava:

Drama - Did I Fck Up?

Ogledov: 20 Odgovorov: 0
 
1
DramaInMyLife
Objava:

Neki moje življenske drame 🥲

Ogledov: 42 Odgovorov: 1
 
1
Ballerina Cappuccina
Objava:

Uprasanje

Ogledov: 24 Odgovorov: 2
 
0
gurliiijj
Objava:

telo

Ogledov: 32 Odgovorov: 1
 
0
Koper
Objava:

Snapchat

Ogledov: 17 Odgovorov: 0
 
0
Objava:

mojjj crush

Ogledov: 47 Odgovorov: 1
 
0
Res ne vem, kaj je vse to?
Objava:

Res ne vem

Ogledov: 32 Odgovorov: 0
 
0
Objava:

mojjj crush

Ogledov: 8 Odgovorov: 0
 
0
Avatar Tiaforyou potrebuje pomoč ali nasvet v
Svetovalnica

mojjj crush

hej vsem tu tia tu je moj drugi profil no nevermind rabimm nujno nekooo pomocc prr mojmuuu crushuuuu vem d bo malce cudno za slisat ampk ja : moj crush se klice gorazd in je namrec 6 razred jaz pa 7 ja vem leto razlike sva ampk nc tazga ztu kr age is just a number if there is love so ja on je malo oz veckrat nesramen do mene govori mi grde reci npr: da sm grda, cudna, da smrdim, da sm debela, da me ne mara da mu grem nazivce okj tu me lihk ne moti razn tega d je nesramen ampak nerazumem drugo njegovo stran : pogosto me na kosilu pogleda za kaksne 2-3 sekunde in ko greva mimo drug drugega se samo z ocmi spogledava ( ma tu je normalno ) pol ko sm v blizini njega al stoji kot kip in spogleduje proti meni ali dela neko drugo stvar npr je na telefonu skace al neki se pogovarja in je rdec ku paprika ucasih se tut tko kej nasmeje. Bom dala 2 primera kr mi je njbol blo usec kr se je zgudlo med nama :
1. bila sm na kosilu in 1x me je pogledu ma sm mislila da se motim pol me je 2x pogledu in se nisem motla kr sm ga vidla in njega nazaj gledala pol se je pa nasmehnu in hitr like niti 3 sekunde ni blo umaknu pogled pol pa mi je na callu ( od njegovega prijatelja ) ko sm ga uprasala zkj me je gledu,reku d me je gledu kok sm bla grda in js sm mu rekla ce biti bla grda me nebi gledu in pol je reku zkj te nebi smeu tu mi bloo cudnoo
2. je blo uceri 20.5 sm bla znjimi na trampolinu ( imamo igrisce z trampolini vem supr je ) njegovi frendi so itk bli tm kr brez njih nemore in mi je reku na nesramen nacin d nj ga nehm gledt kr sva se oba gledala direkt v obraz in js sm mu pol zasikala js tebe ne gledm ampak ti mene in pol je on umaknu oz obrnu svoj obraz v drugo stran se zcnu smejat in zardel in v smehu je reku ful prikupno evo ne gledm te. In fatnje so ga zajebavali d je on moj fant in sej veste une reci ane fore in onnn nc ni reku npr dej ustavte se no sj veste d nimam nc plus reko je da ma punco in ni reku nj nehajo
no mene zanima zakajj je tak govori mi da me hjta pol pa je tak pac js mislm d se sam zajebava zmano kr se ostali iz meneee tkuuuu da plissss ce kdu kej ve nj mi tkoj napise kr js zdj nvm al je vame al ni js sm u njega ze skor celo solsko leto in rabim en nasvet o temu pac kaj tu pomen in a je res mozno d je vame alpa da tudi po obnasanju ni. Se opravicujmmmm ka je dolgooo cenee hvalaaaa lovjuuuu guysss<333 plsss najjj kduuu odpiseeee i needdd helppp
 

Vpiši se


Nov uporabnik | Pozabljeno geslo

Obvestila

29.1.2025
DODATNE UGODNOSTI ZA NAROČNIKE

Naročniki revije Pil, pozor!

Na Pilovi spletni strani imate naročniki revije posebne ugodnosti. V klepetalnici lahko z drugimi naročniki klepetate v ločeni sobi klepetalnice, ustvarjate teste v Galaksiji testov ter na vseh forumih objavljate fotografije in risbe.

Vse, kar potrebujete za aktivacijo ugodnosti, je naročniška številka.

Naročniško številko dobiš na e-poštni naslov, ki si ga vpisal/a na naročilnico. Dostop do dodatnih vsebin za naročnike lahko aktiviraš tudi tako, da vpišeš ime in priimek plačnika naročnine (to je najverjetneje eden od staršev oz. skrbnikov). Če številke nikakor ne najdeš, piši na revije@mladinska-knjiga.si in ti bomo pomagali.

Kam vneseš naročniško številko? Klikni desno zgoraj na svoj vzdevek in izberi “Dostop za naročnike” ali pojdi direktno na povezavo https://www.pil.si/mojprofil/aktivacija. 

Vprašanje

Kako vam je všeč uvodnik v Pilu?
Uvodnika ne preberem.
(52)
Všeč mi je, ker je zgodbica o Šnofiju in Pepci.
(121)
Ga preberem, ampak se mi zdi otročji.
(21)

POIŠČI PILOVCA/KO

Pogosta vprašanja

Iščeš odgovore na vprašanja, kot so "Kako se naročim na revijo Pil?", "Kako se registrirati?", Kakšna so pravila obnašanja na Pilovi spletni strani?" in "Kam vnesem naročniško številko?" Klikni na spodnji gumb in najdi odgovore!

Zadnji odgovori v Svetovalnici

Macek Muri 2
ne rabis vedeti ker bodo potem se tebe sovrazili ...
 
our beloved summer, xo kitty, true beauty
 
um lej no jate sam to res ni ful drame. loh ...
 
hejj, priporočam ti redno gibanje ter seveda ...
 
Zdravo! Ooo kako srčkano :) razumem, da ...
 
omgggg se dobroooo da sm tu vidla tudi jaz ...
 
mislim da ne mores sprement imena
 
no super, da mata že tko al tko snape pa ...
 
nekdokipaczivi
Gurlllll trener te ne pocenjuje. on je preuzeu ...
 
Lej js ne vem kako ti pomagat kr sm sama ...
 
probaj začet pogovor na snepu, pa boš vidla ...
 
Oj, moj predlog: izpiši si jih in si jih ...
 
hejj nevem kak ucbenik mate vi ampak mi ...
 
Hejj, glej, kaj te briga za une, k te ne ...
 
Redno telovadim
ne skrbi, tudi jst sm se sekirala, sam jst ...