snofi
Naslednji Pil izide 3. julija
Ikona Ikona Ikona Ikona
pepca oblacek

značka Svetovalnica: Ne morm vec

ne morm vec

4
sem edina?
<3
jst res ne morm vec handlat tega na dolgi rok... vec kot polovico svojga lajfa sem fat oziroma imam "prekomerno telsno tezo"... ko se pogledam v ogledalo me kar mine vsega...vse moje vrstnice so tok slim pa to, one nosijo crop tope pa dvodelne kopalke jaz pa oversize oblacila pa enodelke ker nimam nic za pokazat pa sploh - pocutim se prevec otesnjeno v njih. na morju ali na bazenu sem ves cas v vodi ali pa na plazi pokrita z brisaco. ze kar nekaj casa se :star:vam pac saj jem a v res majhnih kolicinah, shujsala sem ze 9 kg... ne pocutim se ok med sportom, pocutim se manjvredno in kot bi nekdo ves cas slonel za mojo ramo, buljil vame... v soli bi rekla da sem glavna tarca, sosolec oziroma vec njih me zbada/-jo, sosolke opravljajo... najbolj na tleh pa sem bila na opravljanju sportnovzgojnega kartona, ne recem, imela sem kar solidne rezultate, skoraj najboljse, a me je cisto potrlo, ko sem zagledala stevilko na tehtnici... imam pa 58 kg in 158 cm... jaz res ne vidim iskrice v tunelu, kako shujsati... imam pa res velike tezave s samopodobo, ze kot otroka so me sosolke odrivale stran, nekatere sem scasoma opazila v boljsi luci, nekatere to pocnejo se sedaj... prave prijateljice pa zares nimam, bodisi v soli, bodisi izven te... v soli pa me zbadajo tudi s t.i. "piflarko", mi govorijo da sem brezskrbna. mogoce mi gre na solskem podrocju res malo bolje, a brezskrbna pa res nisem...
sem edina, ki se srecujem s temi tezavami? ima katera kake nasvete, kako naj se spopadem s prekomerno telesno tezo? rotim pa vas, da mi ne govorite, da sem perfect in the way i am pa take fore... hvala vam, ker ste si vzeli cas zame, res cenim vaso pomoc<3
 

Odgovori:

Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Hej,:blush:
imam podobne težave kot ti.
V šoli me zmerjajo itd. To se mi je vedno zdelo zelo pomembno - kaj si mislijo drugi. Zato sem jih upoštevala. Ampak potem je prišlo do neke prelomne točke, ko sem jih začela ignorirat. Ker nisem imela odziva na njihove "opazke" so me pač pustili pri miru. Poskusi to tudi ti.
Glede športno-vzgojnega krtona pa se ne sekiraj. Jaz ga sovražim. Mislim, všeč mi je pretklon, trebušnjaki... ampak merjene teže pa sovražim. Razumem te. Poskušaj te meritve samo preskočiti, ker nič ne moreš spremeniti. Lahko si daš cilj za naslednje leto.
Kar je meni najbolj čudno je, da mi je enkrat sošolka rekla, da sem tko prfekt, ker pač nisem. Pomislila sem, da me ona sploh ne pozna. Ne vem kakšen je vaš razred, ampak če ti kdo to reče in če te prizadene, ga daj na ignor.
Skratka, nisi edina, ki ima takšne težave.:heart:
3
 
sem edina?
hvala ti za odgovor - cenim<3
zakaj te pa te zmerjajo? si se kam obrnila po pomoc? tvoj odgovor mi pomeni zelo veliko, mogoce sem res prevec napisala, ali pa premalo, a mene zanima, kako shujsati brez str*danja? imas mogoce kaj izkusenj na tem podrocju? se enkrat hvala, ker si vlozila nekaj pozornosti v moje vprasanje<3.
 
Zmerjajo me ker sem se šele v šestem razredu pridružila tej šoli pa tudi, ker moja postava ni najbolj popolna. Sem tudi kar uspešna v šoli. Zatekla pa sem se k svojim staršem. Jaz hujšam tako, da treniram hiphop (to mi zelo pomaga) in jem čim manj cukra.
Drugače pa ni kej. Z veseljem pomagam <3
 
sem edina?
oh, ja, te popolnoma razumem. jaz sem se tudi pred leti zatekla k starsem, a se je situacija le poslabsala - naj bi hodila jokcat mamici in take bebave fore, ki se dejansko nalagajo skozi otrostvo, prednajstnisko in zgodnjo najstnisko dobo in izbruhnejo. tudi jaz sportam in sicer plezam, poskusam pa tudi jesti hrano brez sladkorja - le s sladili ali brez. plezanje je tudi eden od razlogov, zakaj opuscam stradanje, a mi ni vsec obcutek, da samokontrola ni prisotna. to, da mi posvecas toliko pozornosti mi res veliko pomeni, hvala ti<3.
 
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
glej probaj delat plank 3x 90 sekund na dan (seveda vmes z odmorom!) in morda boš čez 1 leto opazila spremembe. če boš delala na področju mišic, ni nujno, da se ti bo telesna teža zmanjšala, ker seveda tudi velike mišice tehtajo <3
jaz tud sovražim športni karton, ampak iz povsem drugega razloga kot ti, pa tudi jaz ne maram tehtanja. glede kopalk - malo pobrskaj po revijah in spletu, najdeš različne »vrste«. nekaterim se vidi trebuh, a so enodelne (seveda zgoraj in spodaj, da si ne bi kaj mislila) , za oblačila pa poglej pri hlačah »na zvon« in hudijih. upam, da sem ti vsaj malo pomagala. pa aja, pozabila sem na samopodobo: piši dnevnik. vsak dan napiši 1 (vsaj) stvar ki te je ta dan razveselila in po 1 letu boš v možganih morda opazila napredek. :kissing_smiling_eyes:
2
 
sem edina?
hvala tudi za tvoj odgovor - delam tudi pilates, sem pozabila dodati. res ne vem kaj se z mano dogaja zadnje case... nekaj casa mi je tudi mesecno perilo zamujalo, ker se stradam, no, sedaj je malo bolje, ker vec migam in sem bolj lacna, heh. hvala za nasvet - sicer ze imam oversize kavbojke, te, ta siroke, ker si nisem bila vsec v pajkicah... puloverje pa vedno nosim, res ne maram izpostavljati koze. dnevnik pa tudi ze pisem tudi zaradi drugih problemov
 
ahh potem pa ok... 🙂
 
sem edina?
hvala ti za nasvete, cenim<3.
 
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
hej <3
najprej -nisi edina. res ne. ogromno punc gre cz podobne stvari, samo vecina o tem ne govori tako iskreno kot si ti zdaj. in iskreno se mi zdi ful pogumno, da si to napisala.pa nekaj ti hocem povedat cisto realno: pri 158 cm in 58 kg nis 'grozno ebela', kot ti zdaj govori glava ali okolica. ja, lahko se ti zdi, da nisi zadovoljna sama s sabo, in to je legit, amk iz tega kar pises se veliko bolj vidi, da te unicuje samopodoba + komentarji drugih ljudi kot pa denska stevilka. ker ce bi bila obdana z ljudmi, ki te ne bi zbadali in rimerjali z drugimi, bi se verjetno precej drugace videla.pa to vanje z zelo majhnimi kolicinami hrane… prosim pazi nase. ker to hitro postane zacaran krog:
manj jes - vec stresa - vec obcutka krivde - se slabs odnos do sebe.
in na dolgi rok ti telo zacne se tezje sodelovat. hujsanje iz strahu ali sovrastva do sebe skoraj nikoli ne prinese miru v glavi.drugace pa 9 kg je ogromno. to ni 'nc'. tpomeni da si ze naredila veliko spremembo, samo ker e v glavi se vedno vidis skozi stare komentarje in primerjanja, ti noben rezultat ni dovolj.glede sporta te pa ful razumem. tist obcutek da vsi gledajo samo tebe je grozen. ampak iskreno? vecina ljudi je prevec obremenjenih sama s sabo da bi analizirali druge. tisti ki pa dejansko zbadamodruge zaradi videza, imajo ponavadi sami precej bedne kompleke.
*b*ce hoces shujsat na zdrav nacin:*b*
-ne stradaj
-probaj najt gibanje ki ti ni muka
-ne primerjaj se s 'slim' puncami na tiktoku ker polovica tega ni realna
-fokus na tem da se pocutis mocnejso in bolj samozavestno, ne samo manjsa
-pa prosim ne meri svoje vednosti po sportnovzgojne kartonu ali sevilki na tehtnici
in glede prijateljev… o da si 'piflarka' ni nic slabega. iskreno je bolj zalostno, da nekateri ljudi dajejo v nic zato ker jim gre dobro v soli. ti nisi manjvredna zato ker si pridna ali ker si bolj tiha.ato ti ne bom rekla tega. ampak bom pa rekla:
ne zasluzis si tega, da sama see sovrazis zaradi telesa, ki ga drugi uporabljajo kot tarco. <3

Upam da sem ti pomagala<333
2
 
sem edina?
res ne vem kaj se z mano dogaja zadnje case... to je eden mojih razlogov zakaj sem pristopila sem po pomoc... vedno sem postavljala tezave drugih v ospredje, zelela pristopiti do nudene pomoci, a me je zmeraj obdala misel, da so moje tezave minimalisticne in resljive tudi brez pomoci , da imajo nekateri se hujse probleme, umirajoca starsa doma, in to je ta misel, ki me je vedno odrinila stran. kot majhno dekle pa kot sem ze omenila, sem se obrnila po pomoc k starsem, ta k razrednicarki in ona k svetovalki, a se je situacija le poslabsala. hvala ti za nasvete, ki si mi jih prilozila in pa tvoj vlozen trud<3.
 
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Hej ja vem kak ti je tt mene so v šoli precej zbadali zaradi ocen ki sem jih imela, ampak js sem se jim pustila in sem dovolila da so me uničli ocene so mi začele padat kr dost sam da me ne bi več zajebaval sam prosim ne se jim pustit okej bod samozavestna in probi preslišat vse kar ti rečejo, glede kil js sem imela podobno težavo in letos sem po poškodbi kolena začela spet tečt in verjem full pomaga sicer traja mal dlje apakkk ful pomaga sam ne se stradat ker sem to počela sama in je najhujše kar lahko narediš okej probi si najded kake fine recepte pa izogibat sladkorju(to ne pomeni da ga nikol ne ješ recimo omeji si ga na en sladoled na dan in nič drugega sladkega ali pa eno čokoladico), pa že če tečeš 10min na dan ti fulll pomaga, pa hod na sprehode, pa če te kak šport veseli se prjavi na treninge in mogoče tam dobiš kakšnega novega prijatelja js sem jih ful dobrih prijateljev našla na tekmah, pa tut da veš tehnica ni vse, nekateri ljudje majo težje kosti nekateri majo mišice pa majo za to več kil in drugače sploh nisi debelaa js sem 3cm višja pa mam tko 4 kile manj. Pa js sem mela tt full težav sampopodobo in jih mam še vedno včasih ampak verjemmm ti tooo mašššš in ti lahk prideš čezz too okejjjjjj, upam da sem ti kej pomagala in boš čimprej okejjj in mislim na tebe da ti lahkk rataaa okejjj. Mašš ti too. Pa če še karkoli rabiš ti lahko dam svoj snep če ga imaš. Še enkrat maš ti tooo
2
 
sem edina?
res bi se ti rada zahvalila za tale komentar, res hvala, da si mi opisala se pogled iz tvoje perspektive<3. tudi jaz, sicer redko kdaj danes tecem s psom, ker sem se z njim ukvarjala nekoc, a sem ga nato opustila, ker sem bila prezagnana in me je vse minilo. tudi jaz plezam, kjer sem zelela poiskati tudi prijatelje, a je deklet res zelo malo, s to, ki pa sem se ze ujela, mi pa vedno razlaga njene tezave, pri cemer jo seveda podpiram, ker se mi dogaja enako, a ona sicer tega ne ve, ampak mi gre ze res rahlo na zivce, tako da... pa tudi te prijateljice na splosno, ki jih ze imam, so fake, pa jih ne znam odriniti stran. po naravi bi rekla, da sem kar samotar. pa kaj naj... ne znam drugace... mama mi se danes pripoveduje, kako se ji je potrlo srce, ko ji je razrednicarka se na nizji stopnji povedala, kako me dekleta oddrivajo stran. med odmori sem brala ali pa se potepala.
si se kam obrnila po pomoc? pa saj sploh nisi overweighted, si 161 cm in 54 kg... to so misice, ne pa pri meni - ko se pogledam v ogledalo, vidim le mascevje. mama mislim, da je ze malo posumila, da se drugace vedem, ker se obcasno ponizujem s temi fat jokesi pa to... malo pa se tudi pogovarjava od vsega tega in mi vedno znova pripoveduje da blah blah blah nihce ni popoln a v resnici je - nihce. za tem imenom se skriva svet. pa saj v resnici pravijo - v vsakem hecu je malo resnice. jaz sem una fattie k me morjo usi neki za*ebvt u glavo in to je to. pa saj vidim sosolke, kako me opravljajo in fantje, ki mi povedo v faco, kar pri njih zelo cenim, a to je preraslo v bulling. punch her in face ane pa to itk bo shandlala. itk sm pa za fake frendice una funny friendica k ne rab pomoci, ker je ona ok. sosolke me le izkoriscajo, ce bi jim lahko dala nalogo za prepisati v soli, za kar jim ne morem odkazati, ali pa mi pisejo preko telefona, kjer preprosto ne odpiram sporocila. sick sem ze od vsega.
res ti hvala za pomoc, bi te addala na snapchatu, a zal mi je to prepovedano zaradi nekaksne slabe izkusnje. hvala ti za vse<3.
 
Girlll js ne morem js sem se zjokala ko sem to brala men je čist isto in pač full te razumemm in tak mi je žall upam da boš okejj, pa sori zaradi slabe izkušnje čeprav js ti ne bi nič nardila lahk me tt po guglaš drgač pa se bi zdi da smo si full podobnee
 
sem edina?
ah, a te je res toliko ganilo? haha, ja, res sva si zelo podobni, zelim ti vse najlepse in najboljse<3. kako si to mislila, da te lahko pogooglam?
hvala ti nestetokrat za pomoc<3.
 
Ker pac je full slik od mene na spletnih straneh od sole pa od plezanja ko sem ti rekla za snep
 
sem edina?
hahah pod plezalko zojo 11 te ne najde... sam please girl keep yourself safe, ne deli prevec osebnih podatkov, just a reminder<3
a tekmujes pr plezanju?
 
Jaaaaa pr plezanju ce hoces ti lahk se zmer dam snep pa ti face posljem pa pol pogledas na google da sem ista oseba ce te skrbi da nism okej
 
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
ne skrbi js sm tud cist paf... common... sej bo slo pac najdi si podporo v cem kar te veseli... v teku mene to sprosca:heart_eyes:
0
 
spodbudnik
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Poslušaj nikoli ne dvomi o sebi si lepa takšna kot si vsak je poseben. Če te včasih zmerjajo jih ignoriraj . Vsak dan se postavi pred ogledalo in si naglas reči lepa sem . Bodi samozavestna in nikoli ne obupaj . Lahko si misliš da si jim mogoče všeč al zakaj se tako ukvarjajo s tabo . Bodi ponosna na sebe .:thumbsup::grinning::wink:
1
 
Bella27

Moj odgovor:

Vsebina odgovora:
Vzdevek:
Sporočilo pred pošiljanjem še enkrat preberi in premisli, kako bi se ti počutil, če bi ga prejel.

Svetovalnica


ČOKOLINO
Objava:

AI

Ogledov: 2 Odgovorov: 0
 
0
Dipiki
Objava:

Snap

Ogledov: 67 Odgovorov: 2
 
0
56ghu7hjgn
Objava:

a je ok

Ogledov: 52 Odgovorov: 2
 
0
Sarasss
Objava:

Player

Ogledov: 83 Odgovorov: 1
 
1
ninja zelva
Objava:

šolska pravila

Ogledov: 86 Odgovorov: 5
 
0
Phoebe
Objava:

Help, mozolji

Ogledov: 63 Odgovorov: 1
 
0
Little helper123
Objava:

neki

Ogledov: 74 Odgovorov: 3
 
1
Ueee
Objava:

Pruh

Ogledov: 82 Odgovorov: 1
 
0
Dipiki potrebuje pomoč ali nasvet v
Svetovalnica

Snap

zakaj me en fant ne doda na snapu ce me v soli gleda in sva ze velikokrat nardila eye contact? a mogoce ker sem starejsa za eno leto?
 

Vpiši se


Nov uporabnik | Pozabljeno geslo

Vprašanje

Letos smo malo drugače zastavili rubriko Spletne zvezde. Kako ti je všeč?
Bolj mi je všeč ko prej.
(38)
Enako kot prej.
(37)
Raje imam intervjuje s spletnimi zvezdami.
(29)

POIŠČI PILOVCA/KO

Pogosta vprašanja

Iščeš odgovore na vprašanja, kot so "Kako se naročim na revijo Pil?", "Kako se registrirati?", Kakšna so pravila obnašanja na Pilovi spletni strani?" in "Kam vnesem naročniško številko?" Klikni na spodnji gumb in najdi odgovore!

Zadnji odgovori v Svetovalnici

ka pa je na novo a mi kdo razlozi prosim ...
 
sunn
kako nej mi to vemo?
 
Temu,muller
 
Nevem sam če boš zvedla mi povej. Btw. nisi ...
 
ja drgac je ok, sam je je ful slabo ker ...
 
Punca 17
mene tudi ni dodal na snapu fant, ki me ves ...
 
jst res da jih ne kršm sam so kr neki pa ...
 
kle maš lejzbiko
 
Samozadovoljevalka☺
hoj! 1.js tko da si porijem kazalca čits ...
 
Men ta številka gre tut ful na živce, fantje ...
 
Hermiona Granger 💗
men za en k****. sam komlicirajo si lajf
 
Seventeen
Hej, izraz "player" se običajno uporablja ...
 
Pa v redu. Jaz jih ne kršim
 
Seventeen
Hej, najboljša rešitev bi bil seveda korektor/puder ...