Skrbi me
3
Hej,
torej jaz imam eno sošolko, ki ji bomo dali ime kar Zoja (ni ji zares tako ime) in mi gre malo na živce, ampak to v bistvu sploh ni važno. Skratka, pred kratkim smo imeli športni dan. Vse je bilo normalno, dokler se nismo ustavili na malici in jedli (logično). Itak so eni zraven sendvičov vzeli še kakšne bombone, čips itd. No, in ta Zoja je kot ponavadi dvakrat ugriznila v sendvič in pojedla 3 bombone. Ampak kmalu za tem je vsatala, hotela nekaj reči, potem pa bruhnila. Bljak... No, kar me skrbi je, da ima bolemijo, kar pomeni, da zbruha vse kar poje. Res je tudi, da je ful suha - cca 160 cm in 33 kg. Nekaj dni po tem sem jo tudi malo opazovala - pogosto gre na stranišče po kosilu, malice pa ne je, kar lahko pomeni tudi, da pač zbruha vse. No, in ko imamo športno vsakič reče, da je debela.
Skrbi me zanjo. A mislite, da ima bolemijo?
torej jaz imam eno sošolko, ki ji bomo dali ime kar Zoja (ni ji zares tako ime) in mi gre malo na živce, ampak to v bistvu sploh ni važno. Skratka, pred kratkim smo imeli športni dan. Vse je bilo normalno, dokler se nismo ustavili na malici in jedli (logično). Itak so eni zraven sendvičov vzeli še kakšne bombone, čips itd. No, in ta Zoja je kot ponavadi dvakrat ugriznila v sendvič in pojedla 3 bombone. Ampak kmalu za tem je vsatala, hotela nekaj reči, potem pa bruhnila. Bljak... No, kar me skrbi je, da ima bolemijo, kar pomeni, da zbruha vse kar poje. Res je tudi, da je ful suha - cca 160 cm in 33 kg. Nekaj dni po tem sem jo tudi malo opazovala - pogosto gre na stranišče po kosilu, malice pa ne je, kar lahko pomeni tudi, da pač zbruha vse. No, in ko imamo športno vsakič reče, da je debela.
Skrbi me zanjo. A mislite, da ima bolemijo?
Odgovori:
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
cist mozno sploh glede na to kar opisujes super da si to opazila in prosim povej eni osebi ki ji zaupas in ti bo pri tem lahko pomagala loh starsi ce si z njimi v dobrih odnosih al pa kdo drug samo res bos najvec za njo nardila ce nekomu poves ker so to resne tezave in rabjo pravo obravnavo ker sm bla v bolnici zaradi motenj hranjenja in vem kako se to zdravi in prosim cim prej zaupaj nekomu da se zacne zadeva resevati
samo povem da ce bo ona to zvedla ji vrjetno momentalno res ne bo vsec ampak vrjemi da je to na dolgi rok dobro zanjo in ti bo hvalezna
samo povem da ce bo ona to zvedla ji vrjetno momentalno res ne bo vsec ampak vrjemi da je to na dolgi rok dobro zanjo in ti bo hvalezna
1
sunn
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
omgggggg honey
vrjem jst pznam tut neko zensko k ma bolemijo in znaki pr njej s bli cist istiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
tkoda ne zapravli cajta in t povej kki osebi k ji zaups ni vazn d so tvoji starsi al p tvoj razrednik pvej neki odrasli osebi k ji ti zaups in vs d b lahko pmagala tkoda kj s cakas baby hitr pvej prej k povs boljs zanjo
no byyyyyyyyyyyyy p srecno
vrjem jst pznam tut neko zensko k ma bolemijo in znaki pr njej s bli cist istiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
tkoda ne zapravli cajta in t povej kki osebi k ji zaups ni vazn d so tvoji starsi al p tvoj razrednik pvej neki odrasli osebi k ji ti zaups in vs d b lahko pmagala tkoda kj s cakas baby hitr pvej prej k povs boljs zanjo
no byyyyyyyyyyyyy p srecno
0
hanci<3
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
To, kar opisuješ, bi lahko bili znaki motnje hranjenja, ampak iz tega ni mogoče vedeti, ali gre res za bulimijo. Dobro je, da te skrbi zanjo in da si opazila vzorce — to kaže, da ti ni vseeno.
Pri Bulimia nervosa so lahko med znaki:
pogosto odhajanje na stranišče po jedi,
bruhanje ali poskušanje “izničiti” hrano,
veliko skrbi glede teže ali govorjenje, da je nekdo “debel”, tudi če je zelo suh,
skrivanje prehranjevalnih navad.
Ampak obstajajo tudi druge možnosti:
lahko ji je bilo tisti dan samo slabo,
lahko ima kakšno prebavno težavo ali drugo zdravstveno stanje,
včasih je prisotna druga motnja hranjenja.
Ker sta sošolki in verjetno še v šoli, ti ne bi priporočala, da jo “diagnoziraš” ali zaslišuješ. Lahko pa narediš nekaj precej koristnega:
če imaš z njo vsaj malo normalen odnos, jo enkrat nežno vprašaš kaj v smislu: “Ej, zadnje čase si mi delovala malo slabo, a si okej?” — brez omenjanja teže ali “mislim da imaš bulimijo”
-----------♡------------
Upam da bo delovalo🥺
Pri Bulimia nervosa so lahko med znaki:
pogosto odhajanje na stranišče po jedi,
bruhanje ali poskušanje “izničiti” hrano,
veliko skrbi glede teže ali govorjenje, da je nekdo “debel”, tudi če je zelo suh,
skrivanje prehranjevalnih navad.
Ampak obstajajo tudi druge možnosti:
lahko ji je bilo tisti dan samo slabo,
lahko ima kakšno prebavno težavo ali drugo zdravstveno stanje,
včasih je prisotna druga motnja hranjenja.
Ker sta sošolki in verjetno še v šoli, ti ne bi priporočala, da jo “diagnoziraš” ali zaslišuješ. Lahko pa narediš nekaj precej koristnega:
če imaš z njo vsaj malo normalen odnos, jo enkrat nežno vprašaš kaj v smislu: “Ej, zadnje čase si mi delovala malo slabo, a si okej?” — brez omenjanja teže ali “mislim da imaš bulimijo”
-----------♡------------
Upam da bo delovalo🥺
2
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
»hej :two_hearts: razumem, da te skrbi zanjo,vem da ti gre na živce ampak vidim da sssi opazila.....
ampak za to kar si opisala se ne da kar tako vedet ali diagnosticirat :confused: tudi če izgleda sumljivo, je lahko za tem več različnih razlogov
če te res skrbi,I know da ti gre na živc ampak je najbolj prav, da to poveš odrasli osebi v šoli (razredničarki ali svetovalni delavki), ker ji lahko oni pomagajo na pravi način :heartpulse:
ti pa lahko ostaneš do nje prijazna in ji daš občutek, da ni sama,ej verjamem da si sam tko rečem :sparkles:«
ampak za to kar si opisala se ne da kar tako vedet ali diagnosticirat :confused: tudi če izgleda sumljivo, je lahko za tem več različnih razlogov
če te res skrbi,I know da ti gre na živc ampak je najbolj prav, da to poveš odrasli osebi v šoli (razredničarki ali svetovalni delavki), ker ji lahko oni pomagajo na pravi način :heartpulse:
ti pa lahko ostaneš do nje prijazna in ji daš občutek, da ni sama,ej verjamem da si sam tko rečem :sparkles:«
0
Lovelygirl
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
sori sam ka tebe briga njena teza pac zaka si ji fols da je suha nehi srat ce ma motnjo hrsnjenja je to briga njenih starsov pa pust bogo punco pri miru!
fake friend
fake friend
1
NEVEM
la pr njeni tezi ne obstaja bulimija ampak je to anoreksija tho
Hvala za nasvet. S svojim vprašanjem me je v bistvu zanimalo samo, vaše mnenje o moji sošolki in o tem kaj naj naredim. Drugače pa nisva prijateljici, ampak me je kar pretreslo dejstvo, da ima lahko bulimijo ali anoreksijo, kot praviš. Aja, in niti malo ji nisem filš, kot praviš, ker jo lahko to spravi v bolnico, poleg tega se tudi reže, trga kožo iz ustnic...
Aja, in njeni starši so ločeni in če se jaz kaj spoznam na odnose med družinami, jima je skoraj vseeno zanjo, ker se ukvarjata s svojimi partnerji.
Sorry nočem bit rude ampak NEVEM zakaj si dal en komentar k sploh ni povezan s to temo,pač je sam noben ni reku da ji je folš,pa iskreno je lepo od nje da jo skrbi za njeno sošolko.Pa btw to ni fake friend
oki
Moj odgovor:
Vprašanje
Letos smo malo drugače zastavili rubriko Spletne zvezde. Kako ti je všeč?
Bolj mi je všeč ko prej.
(38)
Enako kot prej.
(37)
Raje imam intervjuje s spletnimi zvezdami.
(29)



Svetovalnica