snofi
Naslednji Pil izide 6. februarja
Ikona Ikona Ikona Ikona
pepca oblacek

značka Svetovalnica: ŠOLA NA DALJAVO

ŠOLA NA DALJAVO

4
Berry
Hej mam težavo!
Res se ne morem zbrt ko delam za šolo.:sob:
A ma kdo kakšno metodo kako se zbrt???????
Hvala za odgovore za v naprej:strawberry:
 

Odgovori:

Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Jaz imam enak problem:grimacing:
3
 
Berry
Hvala vseeno
 
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Živjo, jaz sem se na začetku šole na daljavo vedno z nečim zamotila. Zato mi je ljubša šola, tam so učitelji ob katerih si lahko bolj zbran pa še tam se (mislim, da) več naučiš. Na začetku se nisem mogla zbrati potem pa sem si začela mislit, da če tega ne naredim, bom prišla v šolo in ne bom imela narejeno in ne bom znala. Vem pa, da se zjutraj lažje zbereš. Lahko pa si narediš urnik npr. SLO delaš od 8.20 do 9.00,ob 9.00 poješ malico,...
LP
4
 
Berry
Hvala tiiii
 
SE STRINJAM S TINKI BINKI
 
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Hej!
Tako kot je rekla tinki binki in, ko narediš en ali pa dva predmeta si npr. vzameš deset minut odmora.
1. predmet-5 min odmora
2. predmet- 10 min odmora
3. predmet- 15 min odmora
4. predmet- 20 min odmora
5. predmet(če še imaš 6. predmet)-25 min odmora
Nekaj v takem smislu.
Upam, da sem ti pomagala!
lp
Noone
3
 
Berry
hvala za idejo
 
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Hoj!
Jaz imam tud ta problem.
Drugače pa ali daj iz sobe ali pa v predal vse stvari, ki te spravijo iz koncentracije npr. telefon, zapreš vse zavihke na računalniku, ki te motijo ipd.
Lahko si tudi kupiš (mogoče že imaš) squishy (nevem kako se pravilno napiše) ali slime.
To pomaga. Stiskaš ga med poukom in se tako sproščaš. S tem po navadi tudi skoncentriraš.
Spodaj sem ti pustila 3 povezave kjer si jih lahko kupiš preko spleta.
https://www.amazon.com/squishy/s?k=squishy
https://www.aliexpress.com/af/squishy.html?d=y&origin=n&SearchText=squishy&catId=0&initiative_id=AS_20210105011804
https://www.aliexpress.com/af/slime.html?d=y&origin=n&SearchText=slime&catId=0&initiative_id=SB_20210105011949
Upam, da sem ti pomagala.
2
 
Berry
Hvala za odgovor ampak sorry ne maram slima (tudi jaz ne vem kako se napiše) vseeno hvala
 
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Hello!
Podoben problem imam, a ti bom poskusila pomagat!
Če imaš rada glasbo poslušaj kakšno npr. za boljšo koncentracijo. Meni to ne pomaga. Lahko pa poskusiš. Te pesmi so neskončno dolge a nekaterim pomaga. Nikakor pa ne glej med tem, ko delaš nalogo YouTuba ker potem razmišjlaš kaj govorijo v posnetku ne pa kaj imaš za nalogo (to sem jaz delala- ne priporočam) Odstrani si telefon iz sobe. Lahko ga imaš tudi notri- daj si ga npr. na airplane mode ali pa na ne moti. Če ga imaš popolnoma vkopljenega ne odgovarjaj na sporočila- npr. snapchat, viber... Če imaš telefon v sobi ga ne imej zdraven sebe daj ga npr. v predal:relaxed: ali pa na nočno omarico. Ko boš spet dobila občutek, da si izgubila koncentracijo odpri okno in zadihaj malo sveže zraka! Če imaš brate ali sestre jih prosi naj zapustijo sobo in naj te prosim ne motijo. Ne pusti se motiti. Razmišljaj o nalogi in ne o vsem drugem.
Še nekaj nasvetov:
Učni načrt–načrtujemo dneve in ure, ko se bomo učili (oblikujemo si urnik)
Motiviranost –če smo za učenje motivirani, se bomo lažje in hitreje naučili
Jasno zastavljeni cilji –mislimo na naše cilje (npr. želim dobiti odlično oceno, želim opraviti nalogo do datuma)
Zaupanje v lastne sposobnostidaje naši volji moč –če smo prepričani, da nam bo to uspelo,da se to lahko naučimo, se tudi bomo:stuck_out_tongue:
Upam, da sem ti pomagala:upside_down::relaxed:
LP:yum:
1
 
Mavrica
Berry
Hvala tiii res si mi pomagala
tnx
 

Moj odgovor:

Vsebina odgovora:
Vzdevek:
Preden na spletu karkoli objaviš, se vprašaj: ali objava vsebuje karkoli, česar ne bi želel deliti s popolnim neznancem na cesti?

Svetovalnica


nvmmmm
Objava:

samozadovoljevanje

Ogledov: 4 Odgovorov: 0
 
0
jocpečečnik
Objava:

Zapestnice

Ogledov: 41 Odgovorov: 5
 
1
Objava:

Oversharing

Ogledov: 61 Odgovorov: 4
 
0
Clovek
Objava:

dnd

Ogledov: 57 Odgovorov: 5
 
0
Girl359
Objava:

Šola-problem

Ogledov: 66 Odgovorov: 3
 
1
Objava:

Love problem

Ogledov: 83 Odgovorov: 3
 
0
tarci
Objava:

Fantje

Ogledov: 77 Odgovorov: 2
 
1
hancii
Objava:

PRESPANJE PRI FANTU

Ogledov: 109 Odgovorov: 1
 
0
 potrebuje pomoč ali nasvet v
Svetovalnica

Hrana

Hejj


Pac js mam tezave z hrano (niso hude ampak se vseen).

Pac js sm tko prib. avgusta 2025 ugotovila, da me po doloceni hrani "zvija" in da mam pol krce (nvm al zelodcne al pac u crevesju) in pol grem na wc in sm pol ure na wc-ju in mam drisko. Pac realno tece iz mene.
In pol sm za vedno vec hrane ugotovila da se mi po njej to dogaja, ampak v decembru sm pa kaksno od te hrane tut jedla in pol ni blo nc. Vcasih sm mela drisko in sm bla na wc-ju dolgo, ampak krcev ni blo. In sm ze mislla da je ok, sam pol me je pa vcerej tko zvilo, mela sm hude krce na vsake 15 sekund(priblizno).
In to poteka tko kdr mam krce:
Najprej nekje sm, in pol me kr naenkrat cez cel trebuh useka krc in pol se to dogaja se ene pol ure in pol grem na wc, kjer mi je ful slabo in mam obcutek da bom bruhala- ampak nikol ne, samo pac krci so. In pol sm pol ure na wc(ampak resno pol ure ker sm ucerej pogledala na uro) in pol je ok- mogoce se mal bolj blagi krci ampak pol je use u redu.

Sam fora je, da pol me je strah jest, ker me je strah da se bo po vsaki hrani to zgodilo. In fora je, da se mi je ene parkrat to zgodil na treningu- sam ne morem js bit tm 20min na wc-ju.
In dons nism jedla zajtrka, ker me je blo res strah. Pa u soli se ful nazaj drzim ker me je strah da bom pol v soli mela krce in ne morem sred pouka rect ucitelju da morem nujno na wc in me ni pol ure.
A mi kdo zna pomagat?
 

Vpiši se


Nov uporabnik | Pozabljeno geslo

Vprašanje

Kako bi ocenil/a letošnje teme za Ti&jaz?
So zelo zanimive in aktualne.
(45)
Nekatere so mi všeč, ne pa vse.
(60)
Ne preberem Ti&jaz.
(18)

POIŠČI PILOVCA/KO

Pogosta vprašanja

Iščeš odgovore na vprašanja, kot so "Kako se naročim na revijo Pil?", "Kako se registrirati?", Kakšna so pravila obnašanja na Pilovi spletni strani?" in "Kam vnesem naročniško številko?" Klikni na spodnji gumb in najdi odgovore!

Aktualne objave

2
Dreamdate
3
 
3
Ojlaa
5
 
4
Moviegirl
3
 
6
Funnygirl12, 5
5
 
7
KoBiVsajBilaNormalna
6
 
8
Nimi
3
 
9
Girlwithtoxicbff
2
 

Zadnji odgovori v Svetovalnici

pa to je normaln, ubistvu še next levl. te ...
 
Punce, glede na komentarje vidim, da je to, ...
 
I don't know
Hoj! Meni se to zdi čist ok. Verjamem, da ...
 
ne ....glej hojo ce te ze zanima pa kak govori...to ...
 
Hej! Ne, meni se zdi, da edino kar s tem ...
 
hej....omeni starsem da te po hrani npr. ...
 
ne cist uredo
 
hej....strinjam se z Girliee....sam js se ...
 
helja.....mam isti problem...sicer so se ...
 
Kaj je dnd?
 
Gajčiiiii
jsssssssssssss
 
Jaz bis e rada naučla ampak nisem niti blizu ...
 
hejj, idk, sori, js pa tko nc ne povem, ...