snofi
Naslednji Pil izide 6. februarja
Ikona Ikona Ikona Ikona
pepca oblacek

značka Svetovalnica: Zobni aparat

zobni aparat

3
Am...
No jaz bom dobila zobni aparat pa me zanima če ima kdo kakšne izkušne pa nasvet?:pray::confused:
 

Odgovori:

Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
ojj
jajaja velik izkusen haha :). uglavnm a to bos zvezdice dubla? soo ja js jih mam (kmal grejo dol jej) in ni tok bad kt usi misljo pac ja tko prvi tedn bos mau trpela k bo boele sam pol se bos pa ful hitr navadla, pa tk prblizn enkrat na mesec ti bojo zico zamenal pa dal novo gor da ti bojo se mau zategnl in to lah pol se ksne 3 dni boli pol bo pa okj. pol rekl ti bojo da ne smes cigumijev (usaj men so) kar ni res, pac js jih odkar sm dubla aparat vs cs papam (1,5 leta) in je use kul, pac najbrz ti bojo rekl da se ti cigumi loh zatakne sam to se res ne dogaja ce pa pa ga izi vn dobis. anyway... um jabolk ne bos vec mogla jest tko ne narezana ker se ti bo use zatikal :(, pa po obroku se ti bo vsa ziva hrana zataknla med zice tko da ti priporocam da si pol umijes zobe po obrokih. pa res fuul ti polagam na srce da si dobr zobe umivas ker ti jih bojo oni ful spral preden dajo aparat gor in pol k ti ga dajo dol se ti loh tko poznajo kvadratki beli na zobeh ce si naus dobr umivala tkoda res si jih umivi. to je to vec al mn. sej bos prezvela :). vsi do zdej smo haha :D.
sky
2
 
Naj lepša hvala!<3333333
 
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
ojla, mene pa zanima kako je z gumicami. nekateri imajo tak aparat da izgleda kot da je sam kovinsko, ampak baje ni dobro imet prozornih gumic. a pol tej nosijo prozorne gumice al kaj. tnx
0
 
user6493079
hejj, jaz sem dobila aparat pred kratkim :)
izbrala sem si sive gumice, ki se dejansko sploh ne vidijo in zgleda tako kot si rekla: samo kovinsko, torej izgleda kot da nimam gumic :) torej jaz imam sive in se ne vidijo. ce zelis da se ne vidijo predlagam, da izberes sive gumice <3 ce zelis da se gumice vidijo si lahko izberes bolj svetle barve npr. modro, zeleno, vijolicno ... meni so rekli, da imajo vse barve gumic, tako, da glede barv imas "siroko izbiro". upam, da sem ti pomagala ;)
 
Vbistvu ni nujno, da imaš gumice, vsaj jaz jih ne rabim imet. Imam samo kovinski aparat, ampak mislim, da je za to potrebno nekaj doplačila, odvisno, kako svetuje ortodontka in če so starši pripravljeni plačati dodatno.
 
Hvala obema!<3333
 
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
hejj, jaz sem dobila aparat pred kratkim :) v bistvu prve tri dni ješ bolj težko, ampak se hitro navadiš in čez nekaj dni lahko ješ čisto normalno in niti ne čutiš, da imaš aparat v ustih :) prve dni sem jaz jedla smutije, juhe al pa kaj bolj mlečnega npr. gres/čokolino :P umivanje zob je malo nadležno, traja dlje minut kot brez aparata in potrebuješ več zobnih ščetk (to ti bo tvoj ortodont vse lepo razložil in svetoval). tako, da ja, kljub daljšemu umivanju zob se hutro navadiš :) kar se tiče gumic si jih lahjo sama izbereš (če jih boš sploh dobila), jaz imam sive ki se ne vidijo kar mi ustreza :) ce želiš da se gumice vidijo predlagam, da izbereš katero od svetlejših barv npr. modro, vijolično ... meni do rekli, da imajo vse barve gumic, tako da glede tega imas definitivno "siroko izbiro". to je to upam, da sem ti pomagala :D
1
 
Hvala!<333333
 
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Jaz imam aparat že skoraj eno leto. Na začetku se je treba malo navadit, mene je malo bolelo, ko sem jedla (cca. 3-4 dni), zdaj me pa ne moti ravno. Včasih se kakšna hrena malo zatakne na aparat, ampak ponavadi ni ravno težav s tem. Je pa malo tečno, ker si moraš dlje umivati zobe, pa še več ščetk rabiš. Potem pa imaš približno na mesec in pol pregled (vsaj jaz), in ti zamenjajo žičke in gumice, če jih imaš (jaz jih nimam). Drugače pa, če ti bo aparat kaj nagajal lahko pokličeš in ti bodo popravili (meni se je žička na eni zvezdici odhaklala, pa so mi dali termin pred rednim peregledom im mi popravili).
Če te še pa kaj zanima pa napiši ;)
1
 
Hvala!<3333
 
Ni zakaj
 
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
ojla nimam pojma ga bom pa tud jaz dobila cez 2 meseca bova na istemmmmmmmmmmmmmm
3
 
Tiki#joy/love.
aneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
 
Že dve sošolki
 
Tiki#joy/love.
ojlaaaa
 
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Hej,
vse kar ti lahko o tem povem je, da na začetku malo boli, malce težko ješ in podobne stvari. Sestrična ga ima in ji čiščenje vzame kar nekaj časa, ima 3 različne krtačke in ja:)
1
 
Hvala!
 

Moj odgovor:

Vsebina odgovora:
Vzdevek:
Prepričaj se, da na spletu ne objavljaš svojih osebnih podatkov in ne žališ drugih uporabnikov.

Svetovalnica


💜🍭👑
Objava:

Snapchat

Ogledov: 8 Odgovorov: 1
 
0
nvmmmm
Objava:

samozadovoljevanje

Ogledov: 7 Odgovorov: 0
 
0
jocpečečnik
Objava:

Zapestnice

Ogledov: 47 Odgovorov: 6
 
1
Objava:

Oversharing

Ogledov: 68 Odgovorov: 4
 
1
Clovek
Objava:

dnd

Ogledov: 59 Odgovorov: 5
 
0
Girl359
Objava:

Šola-problem

Ogledov: 68 Odgovorov: 3
 
1
Objava:

Love problem

Ogledov: 85 Odgovorov: 3
 
0
tarci
Objava:

Fantje

Ogledov: 78 Odgovorov: 2
 
1
tarci potrebuje pomoč ali nasvet v
Svetovalnica

Fantje

hejj... kdaj se vm zdi da je starost k je že čudn oziroma pozno če še nism mela fanta? Pač js že tko ene 2-3 leta ful hočm fanta in si vsako leto rečm da ga bom naslednje fix dobila pa ga ne. in se ful sekiram glede tega in se počutm "behind". pač čakam, da ga bom spoznala v živo (ne prek snepa al pa insta), in mam tut kr visoke standarde. ampak se vsen počutm pod pritiskom in kot da neki zamujam in me je strah da ga nikol nebom dobila in, da bom tko 25 in samska.
 

Vpiši se


Nov uporabnik | Pozabljeno geslo

Vprašanje

Kako bi ocenil/a letošnje teme za Ti&jaz?
So zelo zanimive in aktualne.
(45)
Nekatere so mi všeč, ne pa vse.
(60)
Ne preberem Ti&jaz.
(19)

POIŠČI PILOVCA/KO

Pogosta vprašanja

Iščeš odgovore na vprašanja, kot so "Kako se naročim na revijo Pil?", "Kako se registrirati?", Kakšna so pravila obnašanja na Pilovi spletni strani?" in "Kam vnesem naročniško številko?" Klikni na spodnji gumb in najdi odgovore!

Aktualne objave

2
Dreamdate
3
 
3
Ojlaa
5
 
4
Moviegirl
3
 
6
Funnygirl12, 5
5
 
7
KoBiVsajBilaNormalna
6
 
8
Nimi
3
 
9
Girlwithtoxicbff
2
 

Zadnji odgovori v Svetovalnici

Biba biba
ne ne pomen da si gej, ti jo sam nosi poznam ...
 
aja morš na svoj public profile pa tam izberes ...
 
pa to je normaln, ubistvu še next levl. te ...
 
Punce, glede na komentarje vidim, da je to, ...
 
I don't know
Hoj! Meni se to zdi čist ok. Verjamem, da ...
 
ne ....glej hojo ce te ze zanima pa kak govori...to ...
 
Hej! Ne, meni se zdi, da edino kar s tem ...
 
hej....omeni starsem da te po hrani npr. ...
 
ne cist uredo
 
hej....strinjam se z Girliee....sam js se ...
 
helja.....mam isti problem...sicer so se ...
 
Kaj je dnd?
 
Gajčiiiii
jsssssssssssss
 
Jaz bis e rada naučla ampak nisem niti blizu ...
 
hejj, idk, sori, js pa tko nc ne povem, ...