Ojla!
Si super zdravnica. Imam vprašanje. Kaj naj naredim, če dobim menstruacijo na morju? Se lahko kopam v morju in bazenu? Hvala za odgovor!
Ojla, Lauren!
V času menstruacije kopanje ni najbolj priporočljivo, ni pa tudi povsem odsvetovano, še zlasti na morju. Večji problem so bazeni, kjer je voda po navadi močno klorirana, včasih pa je tudi precej umazana. Paziti moramo, da voda za kopanje ni prehladna ali prevroča.
Pri ženskah ali dekletih, ki imajo zelo močne menstruacije, svetujemo, da s kopanjem vsaj v prvih nekaj dneh počakajo, da se krvavitev malo umiri.
Kopamo se lahko s tamponi, menstrualno skodelico ali brez vsega (to zadnje morda ni najbolj higienično, pa tudi sledi na kopalkah so lahko hitro vidne). Pri tamponih so problem vrvice, ki lahko »štrlijo« iz spodnjega dela kopalk, če nismo pozorni (vrvic ne smemo krajšati, saj le takšne omogočajo varno in pravilno odstranitev tampona), poleg tega pa se tamponi hitro napijejo vode in jih je treba kmalu po kopanju/plavanju zamenjati. Menstrualne skodelice pa včasih lahko slabše tesnijo (zlasti pri močnejših menstruacijah ali nepravilni velikosti skodelice), pa tudi izprazniti jih je treba po določenem času na primernem mestu (kar je npr. na plažah, zlasti divjih, lahko manjša težava – enako velja tudi za menjavanje tamponov).
AKTUALNO
Tvoji podatki so tvoja supermoč – sodeluj v natečaju!
Si se kdaj vprašal/(-a), kdo vse pozna tvoje osebne podatke? Ali pa kaj se zgodi, če jih deliš ... več
Praznujmo mednarodni dan knjig za otroke!
Že leta 1967 je Mednarodna zveza za mladinsko književnost (IBBY) 2. april razglasila ... več
PILOVA LESTVICA
GLASUJ ZA NAJ SKLADBO
Pogosta vprašanja
Oglas
KNJIŽNA LESTVICA
NAKLJUČNI VIC
Janezek in kolo
Se je Janezek s kolesom vozil okoli hiše, pa je prvi krog rekel: "Mami, glej brez rok se peljem!"
Pa je drugi krog rekel: "Mami, glej brez nog se peljem!"
Pa je prišel tretji krog in je rekel: "Mami, glej brez zob se peljem!"



