snofi
Naslednji Pil izide 6. februarja
Ikona Ikona Ikona Ikona
pepca oblacek

značka Pisalnica: Sound of silence 1. del

Sound of silence 1. del

4
Pri ušesih se mi oglaša jesensko listje, ki pada naravnost name. Majhni listi se vrtinčijo v vsej veličini, ki jo pravzaprav lahko premorejo in počasi tonejo v temo. Ob tleh se pomešajo s preostalim listjem in spet so le eni izmed večine-neopaženi in brezizrazni.
Medtem pa jih sama gledam in štejem vsak list, ki je padel na tla. Počasi, je pa vseeno težko. A sproščujoče.

Tako ali tako je to edina stvar, ki sem jo delala čez počitnice, saj drugega dela sploh ni bilo.
Padel je še en list in ta je bil za spremembo rdeč-ne rjav, kakršni so običajno. Pozorno se zazrem vanj, ga primem v na stežaj razprto dlan svetle polti in si ga natančno ogledam.
»Ta je drugačen,« zamrmram bolj sebi kot komur koli drugemu: »In svoboden je.«

Žalostno ga izpustim da pade vse do tal ter se ustavi pri mojih starih belih teniskah, ki so pravzaprav edina stvar, ki mi je prav.
Ohlapna vreča, ki mi visi čez rame in ji večina pravi majica, mi je namreč tako prevelika, da bi jo lahko zamenjali za obleko. Poleg tega ji svetlo rožna barva ne pristoji in tako se na njej pozna vsa umazanija.

Čisti so le moji svetli lasje-edina stvar za katero mi je dejansko mar. Naj bom še tako nečista, lasje morajo biti popolni.
A tu ni nikogar, ki bi jih lahko občudoval. Pravzaprav je tu ogromno ljudi, a nobenega, ki mu bilo mar zame. Nobenega, kateremu bi llahko zaupala.
S kančkom jeze se zazrem v sivo stavbo, ki se razprostira naravnost pred mano. Stene so hrapave in umazane, raztezajo pa se daleč v višino in širino.
Če sirotišnice ne bi prehodila že ničkolikokrat bi mislila, da stavba sploh nima konca.
Pravzapav mi na njej ni všeč čisto nič.

Niti prav tako siva vrata, ki kar stojijo na steni brez kakršnih koli oken mi niso niti malo všeč. Če bi bilo na stavbi kar koli živahnega, bi jo morda sprejela za drugačno-morda celo bolj domačo.
A tako iz dneva v dan odkar sem tu le obžalujem, zakaj živim tako. Zakaj sem kdor sem in trpim v lastni koži prepuščena na milost in nemilost oskrbovalcem.

Veter ponovno zapiha in mi razmrši sveže počesane lase.
Od nekdaj sem plavolasa, kar mi sicer ni najbolj všeč, a ne moreš izbirati, kako boš izgledal. Kot ne moreš izbrati, kam te bo usoda popeljala.
In mene je sem.

Med tisoče in tisoče sirot, ki se kot listje vrtinčijo okoli mene. Ampak jaz nisem kot ostali listi.
Drugačna sem.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Hejj,
ker so počitnice in mam čis preveč časa, sem se odločlla da začnem pisat zgodbo:D. Drugi deli bojo vrjetno približen tak dougi kt je bil tale, izhajala bo pa takrat, ko bom mela čas pisat. Ful bom vesela kašnega komentarja še bolj pa kritike da vem kaj izboljšat XD.
Lepo bodite pa uživite še zadnje tedne počitnic,
Nice girl
 

Odgovori:

Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
ojla
mau gledam po forumih, sicer v pisalnici ne berem in ne komentiram kej dosti sam usake tok časa pa komentiram kako zgobo. xD woohooo to je prvi komenatr! xD no in zdej bom dejansko začela komenterat zgodbo! xD
zgodba se mi zdi super! upam, da bo kmalu kakšen nov del, da izvem še kej več.
jaz tko v prostem času ne pišem, ampak baje, da znam dobr pisat al kako bi rekla (to je učitlca rekla lol), ampak pr pisanju skos delam neke napake kot so vejice pa preskakovanje med časi. hotla sm rečt, da nism tok pametna, da bi ti loh dala kako dobro kritiko! xD
lahko ti edino rečem, da ti tud preskakuješ med časi (mislim mene nasplošno to ne moti, ker tud sama skos to delam ko pišem lol, ampak sem vseeno povedala). pač to pomeni, da enkrat pišeš v sedanjiku pol pa drugič v pretekliku, amapk ne se sekirat, ker kokr sm reka nima veze! xD
lepo se imej <3
1
 
Hejjj,
ful ful ti hvala za ta dbest komentarr. Res mi je polepsou dannn.
Upam d bos se ti kdaj pisala ksno zgodbo ker bom zih spremlalaa:)
Ajaa res ti fulll hvala da si me opozorla ker mi res velik pomeni in tak lah tut izbolšam svoje pisanjee.
Hvala ti pa uživejj<33
 

Moj odgovor:

Vsebina odgovora:
Vzdevek:
Prepričaj se, da na spletu ne objavljaš svojih osebnih podatkov in ne žališ drugih uporabnikov.

Pisalnica


🏵Elena🏵
Objava:

Ne razumem. 2. del

Ogledov: 50 Odgovorov: 3
 
11
🏵Elena🏵
Objava:

Ne razumem.

Ogledov: 109 Odgovorov: 6
 
14
Objava:

Prepovedana ljubezen 2. del

Ogledov: 72 Odgovorov: 1
 
3
MICA MACA
Objava:

MICA MACA

Ogledov: 64 Odgovorov: 0
 
2
Objava:

noč v stari koči 2. del

Ogledov: 90 Odgovorov: 3
 
3
love.L.girl potrebuje pomoč ali nasvet v
Svetovalnica

CRUSH

Hej,
tole je bl za fante ampak če kera punca zna odgovorit lahko:wink:
Torej jst mam enga sošolca k sva se v 5em ful dobr poštekala, ampak so naju skoz zafrkaval. In zdej ga skoz zafrkavajo z eno drugo. Pač ful me je blo strah da je v kkšno drugo- tko 3 bi še lahk ble. Ampak zdej sm dobla njegovo fonsko in mi je povedal da ene ne more prenašat, ena je tečna, ena pa oboje. In zdej me ni več strah ampak nevem kako bi prstopla,..... Pač fantje na kakšn način je vm najbl všeč da punce vprašajo, pa punce kako je kej blo pr vs(to lhk tut fantje povete).
Hvala za vsak odgovor
lysm
lovel.L.girl
 

Vpiši se


Nov uporabnik | Pozabljeno geslo

Vprašanje

Kako bi ocenil/a letošnje teme za Ti&jaz?
So zelo zanimive in aktualne.
(121)
Nekatere so mi všeč, ne pa vse.
(152)
Ne preberem Ti&jaz.
(52)

POIŠČI PILOVCA/KO

Pogosta vprašanja

Iščeš odgovore na vprašanja, kot so "Kako se naročim na revijo Pil?", "Kako se registrirati?", Kakšna so pravila obnašanja na Pilovi spletni strani?" in "Kam vnesem naročniško številko?" Klikni na spodnji gumb in najdi odgovore!

Zadnji odgovori

ejjj dobr kako ti rata obvesci me plis res ...
 
kako ti je to ratal to je tok leeepppoooo:scream::open_mouth::purple_heart::blue_heart:
 
Hej! Važno, da si ze zdaj prijavila in imaš ...
 
si pa prava umetnica:smiley::blush:
 
men #2 neodpre. drgač pa mogoče 1. 3 je ...
 
Se strinjam z usmi komentarji...... Ampak ...
 
opa opa všeč mi je intervju pa še z logii ...
 
Živijo! Tvoj vzdevek je zgleda zelo popularen. ...
 
Spletna punca<33 (nekako nisem prijavljena)
puhek
 
Okej, nismo mi krivi, pač si si izbrala vzdevek,cki ...