0
0

Heyo! Sori ker sem pozna, pozabla sem da je petek 🙂
Čas je za novi LGBTQA+ CORNER. Veljajo ista pravila kot zadnjič, torej:
-nobenega sovražnega govora
-nobenega nadlegovanja
-lahko vprašate ali poveste karkoli, samo da se navezuje na temo LGBTQA+
-Tukaj ste dobrodošli vsi, tudi tisti, ki niste del LGBTQA+, ampak bodite spoštljiiv in prijazni
Predstavila bom tudi eno seksualnost in vas opozorila na nekaj.
Panseksualnost
Panseksualnost pomeni, da te privlačijo ljudje ne glede na spol oz. da te privlačijo vsi spoli. Vsak panseksualec je tudi biseksualen(privlači te več kot en spol) ampak ni pa vsak biseksualec tudi panseksualen.
Panseksualna zastava:
razdeljena je na tri enake dele; spodnji del je modre barve, srednji rumene barve in zgornji roza barve.
Zdaj pa še nekaj, na kaj bodite pozorni:
OPOZORILO(omenila bom homofobijo)
Torej, homofobi so se zmenili, da bodo cel junij na socialnih omrežjih nadlegovali LGBTQA+ osebe. Sicer ne vemo če je to res ali ne, ampak za vsak primer pazite nase, ne odpirati linkov in odstranite kakšne LGBTQA+ podatke z vaših BIOv na socialnih omrežjih. Če želite seveda, ni nujno, ampak če je to res, vam homofobi lahko ukradejo podatke ali pa pošljejo zelo neprimerne videe.
Če ste LGBTQA+, vam priporočam da followate instagram account, kjer sem admin: @lgbt__.safe.__place_
Zdaj pa lahko vprašate ali pa napišeta karkoli želite, samo da se navezuje na temo LGBTQA+ in ni sovražno.
#virtualpride #wewillnotfall

0
0

HEI,
kaj že pomeni da si biseksual?

• Shakesqueer
    To pomeni, da te privlači več kot en spol :)
0
0

kaj pomeni da si straight

• Shakesqueer
    To pomeni da te privlači nasprotni spol, torej nisi queer oz. del LGBTQA+ :)
0
0

A slučajmo veš, kako ugototviti ali si bi ali pan? Ker jaz se že nekaj časa sprašujem

• Shakesqueer
    vprašaj se če te privlačijo vsi spoli ali pa več kot en. Če te privlači več kot en ampak ne vsi, potem si bi, če te pa vsi, si pa lahko in pan in bi, mene naprimer privlačijo vsi spoli ampak se identificiram kot bi, tako da si sam zbereš kaj ti bolj paše
  • Shakesqueer
    :)
0
0

Super, da razlagaš različne seksualnosti. 🙂 Toda jaz menim, da če si pan (okrajšava za panseksualec) ne pomeni, da si hkrati bi, ker sta to dve različni stvari.
Drugače pa je razlika, med bi in pan, poleg tega kar je rekla Shakesqueer, tudi to da, za pan ljudi lahko rečemo, da so spolno slepi (gender blind), saj jim je čisto vseeno za človekov biološki ali družbeni
spol. Biseksualce lahko bolj privlači določen spol npr. nekaterim so bolj všeč moški, nekaterim ženske… Pri pan osebah pa je čisto vseeno katerega spola je oseba.
Mene osebno privlačijo vsi (vsaj mislim, se še iščem), ampak mi je bolj “udobno”, da se identificiram kot bi, ampak se seveda lahko indetificiraš kakor hočeš oz. pač karkoli ti je najbolj udobno. 🙂
Shakesqueer, naslednji teden lahko govoriš o aseksualnosti, saj se mi zdi, da je veliko ljudi ne pozna. 🙂

• Shakesqueer
    Hvala za dodatno razlago :) jaz ne znam najbolje razlagati. Sem mislila aseksualnost razložiti, ja, hvala
0
0

Imam vprašanje.
Ali ni biseksualnost to, ko nekdo ni zares odločen in ga privlačijo in ženske in moški, panseksualnost, pa čisto vse, od trans in tako naprej?
Ne vem najbolje, pa me zanima, samo tako, ker je to zmeraj bolj razširjeno pa je dobro vsaj malo vedeti, tudi če sem straight.

• Shakesqueer
    Ne, biseksualnost pomeni, da te privlači več kot en spol, torej te lahko privlačijo tudi vsi spoli, panseksualnost pa da te privlačijo ljudje ne glede na spol. Vem, da nisi mislila nič hudega s tem, ampak če rečeš biseksualcu da ni zares odločen kateri spol ga bol privlači, mu je lahko nelagodno in lahko izpadeš bifobično. Samo opozorilo za naslednjič, je pa super da še vedno hočeš vedeti več o tem, čeprav si straight :)
  • TaraxBlack
    Sory, nisem hotela koga užaliti in upam, da ga nisem. Drugače pa hvala za dgovor.
Prikazujem 5 rezultatov
Tvoj odgovor
Tvoje ime*