Značka
Šport
Fotografija: Reuters
Besedilo: Jolanda Bertole

Letošnje športno poletje je bogato in raznovrstno kot že dolgo ne. V Tokiu se bodo konec julija začele olimpijske igre, vrhunec vsega dogajanja in kariere za vsakega športnika. Evropsko prvenstvo v nogometu sicer mineva brez slovenske reprezentance, a je prav tako zanimivo za nogometne navdušence. Za kolesarje pa se bo odvil Tour de France, ki sta ga lani zaznamovala slovenska kolesarja Pogačar in Roglič, uvod pa je bila dirka po Sloveniji, ki jo je dobil Pogačar. Teniški Roland Garros je postregel z nekaj maratonskimi dvoboji in slovenskim uspehom.

Olimpijske igre
Olimpijada se odvija na vsake štiri leta, tokrat se je to obdobje podaljšalo na pet let in prvič v zgodovini so bile igre prestavljene. Na zadnjih v Riu je Slovenija osvojila štiri medalje. Do že svoje tretje medalje je prišel jadralec Vasilij Žbogar, kajakaš Peter Kauzer je osvojil svojo prvo kolajno, oba srebrni, za novi judoistični medalji pa sta poskrbeli Tina Trstenjak, ki je postala olimpijska prvakinja, in Anamari Velenšek, ki je osvojila bronasto medaljo. Tudi letos bo v Tokiu številna reprezentanca z upi na nove medalje. Slovenija bo osmič zastopana kot samostojna država, prav z vsakih iger od leta 1992 so se slovenski športniki vrnili z medaljami. Doslej so jih osvojili 23, največ v Pekingu leta 2008, pet. Po pet medalj so prispevali veslači in judoisti. Kar štiri je osvojil veslač Iztok Čop. Doslej je imela Slovenija pet prvakov, po tri medalje pa sta osvojila Žbogar in strelec Rajmond Debevec. V času nekdanje skupne domovine Jugoslavije in še pred tem pa so slovenski športniki osvojili še 20 odličij. Sploh prvo, leta 1912, sabljač Rudolf Cvetko. Kar šest, tri zlate, je osvojil Leon Štukelj, posamično in ekipno. Tri kolajne je še v Jugoslaviji osvojil tudi telovadec Miro Cerar. Letos bosta na odprtju zastavo države prvič nosila moški in ženska. Za Slovenijo kajakašica na divjih vodah Eva Terčelj in namiznoteniški igralec Bojan Tokić. Največ medalj v zgodovini so osvojile ZDA, kar 2522, ki so tako daleč najuspešnejša država. Slovenija jih je osvojila 23, pet zlatih, osem srebrnih, deset bronastih.

Nagradna igra

Odgovoriš lahko preko spodnjega obrazca.

Nagrajenci bodo objavljeni v rubriki Nagrajenci na spletu.

Katera slovenska teniška igralka se je letos uvrstila v polfinale grand slama na Rolland Garrosu?

Tvoji podatki: (neobvezno - če želiš sodelovati v nagradnem žrebanju, izpolni podatke, sicer ti jih ni treba)
Ime in priimek:

Ulica in hišna številka:

Poštna številka in kraj:

Vprašanje

Če si tekmovalec, tekmovalka v Veseli šoli, te prosimo za odgovor. Vprašanje se glasi: Zakaj si naročen/a na Pil?
Na Pil sem naročen/a izključno zaradi Vesele šole.
(96)
Pil bi naročil/a tudi, če ne bi tekmoval/a v Veseli šoli.
(216)
Pila nimam naročenega, saj pri mentorici Vesele šole dobimo vse vsebine za tekmovanje.
(50)

AKTUALNO

Mali šef Slovenije: še bolj zabaven in še bolj trajnosten

Na POP TV je prišla že šesta izvedba priljubljenega kuharskega tekmovanja Mali šef ... več

2. Dua Lipa - Dance The Night
3. Taylor Swift - Is It Over Now? (Taylor's Version) (From The Vault)

9. Tate McRae: Greedy
10. Taylor Swift: Is It Over Now? (Taylor's Version) (From The Vault)

Pogosta vprašanja

Iščeš odgovore na vprašanja, kot so "Kako se naročim na revijo Pil?", "Kako se registrirati?", Kakšna so pravila obnašanja na Pilovi spletni strani?" in "Kam vnesem naročniško številko?" Klikni na spodnji gumb in najdi odgovore!