MISLI/STRANI IZ KNJIG 1. del
9
Hej! No, prva stran je ena stran iz knjige *roza*Hura za punce*roza*!, ki jo bom kar prepisala...:heart::sparkling_heart::grin:
*roza*8 načinov, kako najti prijateljico*roza*
*b*Smej se!*b*
Videti boš simpatična in vsak te bo želel spoznati. Kar hitro torej ven iz svoje zamorjene luknje!
*b*Naredi prvi korak!*b*
Kaj počneš sama v svojem kotu? Prijateljice ne bodo priletele z neba kar same od sebe. Začeti moraš ti! Poišči tiste, ki se ti zdijo simpatične, in se jim pridruži.
*b*Pripravi se!*b*
Si plašna? Naj te to ne ovira pri sklepanju prijateljstev.
*i*1. korak*i*: Ne dramatiziraj. Nisi edina, ki se boji pogledov drugih. Celo odrasli so taki! Kaj pa se ti sploh lahko zgodi? Da te ne bi sprejeli? Malo verjetno. In tudi če? Na dvorišču je še toliko drugih možnih prijateljic. Nihče ti ne more preprečiti, da jih poiščeš. Pomembno je narediti prvi korak, potem gre vse laže.
*i*2.korak*i*: Premagaj to majhno oviro. Gotovo si že slišala za gledališke krožke. So zelo učinkoviti. Če pa ti to ni najbolj všeč, še vedno lahko poiščeš prijateljico med puncami, ki so podobno plašne kot ti. Saj ni tako težko navezati stika...
*b*Vpiši se v obšolsko dejavnost!*b*
Tam je laže navezati stike. Zakaj? Ker imate že eno skupno točko: vsi imate radi ples, ali gledališče, ali košarko...Brez težav se lahko pogovarjaš.
*b*Izogibaj se skupinam!*b*
V skupino, ki je že trdno izoblikovana, se je težko vključiti, še posebejj, če se njene članice poznajo že dalj časa. Še vedno se lahko spoprijateljiš s katero iz skupine, ki ti je najbolj simpatična. Mogoče te bo ona predstavila drugim.
*b*Izberi pravi trenutek!*b*
V nekaterih situacijah je laže navezati stik. Ona naprimer bere, riše ali pa išče učilnico...Idealna priložnost, da se ji približaš in rečeš: >>Živjo. Jaz sem Julija. Ali ti tudi iščeš matematično učilnico? Jaz tudi!<< Ali pa: >>Glej, tudi ti berš to knjigo? Kakšna se ti zdi?<<
*b*Bodi naravna!*b*
Ne poskušaj biti "najbolj popolna punca". Takih ni! Zato bodo tvoji predlogi slišati zlagano. Pogovarjaj se o tem, kar poznaš (dogodki, ki jim slediš, zadnji film, ki si ga videla, tvoj konjiček...). Predvsem pa poslušaj odgovore! Ni bolj zoprnih ljudi, kot so tisti, ki govorijo samo >>jaz...<<. Če si v zadregi, se lahko pogovarjaš tudi o tem, kaj je všeč drugim, kako se počutijo v šoli...
*b*Ustanovi svoj krožek!*b*
Rada bereš, igraš šah, pišeš članke...V šoli ni takega krožka, torej ga ustanovi in to objavi. Gotovo se bodo odzvali učenci, ki jih zanimajo podobne reči. To so mogoče bodoči prijatelji in prijateljice.
Oki, to je vse za zdaj...upam, da vam je ideja všeč...:hugging:Čauu:hugging::stuck_out_tongue_winking_eye::smiley::grin::sparkling_heart:
*roza*8 načinov, kako najti prijateljico*roza*
*b*Smej se!*b*
Videti boš simpatična in vsak te bo želel spoznati. Kar hitro torej ven iz svoje zamorjene luknje!
*b*Naredi prvi korak!*b*
Kaj počneš sama v svojem kotu? Prijateljice ne bodo priletele z neba kar same od sebe. Začeti moraš ti! Poišči tiste, ki se ti zdijo simpatične, in se jim pridruži.
*b*Pripravi se!*b*
Si plašna? Naj te to ne ovira pri sklepanju prijateljstev.
*i*1. korak*i*: Ne dramatiziraj. Nisi edina, ki se boji pogledov drugih. Celo odrasli so taki! Kaj pa se ti sploh lahko zgodi? Da te ne bi sprejeli? Malo verjetno. In tudi če? Na dvorišču je še toliko drugih možnih prijateljic. Nihče ti ne more preprečiti, da jih poiščeš. Pomembno je narediti prvi korak, potem gre vse laže.
*i*2.korak*i*: Premagaj to majhno oviro. Gotovo si že slišala za gledališke krožke. So zelo učinkoviti. Če pa ti to ni najbolj všeč, še vedno lahko poiščeš prijateljico med puncami, ki so podobno plašne kot ti. Saj ni tako težko navezati stika...
*b*Vpiši se v obšolsko dejavnost!*b*
Tam je laže navezati stike. Zakaj? Ker imate že eno skupno točko: vsi imate radi ples, ali gledališče, ali košarko...Brez težav se lahko pogovarjaš.
*b*Izogibaj se skupinam!*b*
V skupino, ki je že trdno izoblikovana, se je težko vključiti, še posebejj, če se njene članice poznajo že dalj časa. Še vedno se lahko spoprijateljiš s katero iz skupine, ki ti je najbolj simpatična. Mogoče te bo ona predstavila drugim.
*b*Izberi pravi trenutek!*b*
V nekaterih situacijah je laže navezati stik. Ona naprimer bere, riše ali pa išče učilnico...Idealna priložnost, da se ji približaš in rečeš: >>Živjo. Jaz sem Julija. Ali ti tudi iščeš matematično učilnico? Jaz tudi!<< Ali pa: >>Glej, tudi ti berš to knjigo? Kakšna se ti zdi?<<
*b*Bodi naravna!*b*
Ne poskušaj biti "najbolj popolna punca". Takih ni! Zato bodo tvoji predlogi slišati zlagano. Pogovarjaj se o tem, kar poznaš (dogodki, ki jim slediš, zadnji film, ki si ga videla, tvoj konjiček...). Predvsem pa poslušaj odgovore! Ni bolj zoprnih ljudi, kot so tisti, ki govorijo samo >>jaz...<<. Če si v zadregi, se lahko pogovarjaš tudi o tem, kaj je všeč drugim, kako se počutijo v šoli...
*b*Ustanovi svoj krožek!*b*
Rada bereš, igraš šah, pišeš članke...V šoli ni takega krožka, torej ga ustanovi in to objavi. Gotovo se bodo odzvali učenci, ki jih zanimajo podobne reči. To so mogoče bodoči prijatelji in prijateljice.
Oki, to je vse za zdaj...upam, da vam je ideja všeč...:hugging:Čauu:hugging::stuck_out_tongue_winking_eye::smiley::grin::sparkling_heart:
Odgovori:
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Ja, to je iz Hura za punce in mi še ni pomagalo...Sorry.:slight_frown:Vseeno hvala.
3
Zradiran račun
Mogoče.
Moj odgovor:
Svetovalnica
I am ok but not ok?
So pac js bi drugo leto bla tko a little different... first of all ful prevec plesem pa pojem KAKO NAJ NEHAMMMM:sob::sob::sob:... pac vsi me ful judgajo zard tega... pa te limkeeee:tired_face: tok mi tezijo vs cs(sej me ne prizadane ampk vcasih so ful tecne)... pol pa se frendov nimas nc zard KPOP-a????!!! kaj tf je narobe z kpop-om??? pac a mi loh ker ne kpop fan pove??? like wtf!? so yea that shit pol pa... ful bi rada nosla trenerko v solo but moja mami mi ne pusti:cry: Just bc je kao "unrespectful" do uciteljic... so yea that i want to like wear something cute bc im skinny and im pretty ok with it ampk bi tko mela kksne baggy hlace pa odzgori oprijeto... ideje? pol pa mam to roll jet torbo in me ful zafrkavajo da mam skulijozo(bolezen hrbtenice) P.S. ze od malega jo mam dobesedno... but moja mami je rekla da smo itak ful placal za to torbo in sploh ne govorim z njo o novi kr me bo ubila... pa ta torba je toookkkk zlo tezka!:disappointed_relieved::sweat::cold_sweat:... No ja pa tko mela bi neke hairstyle kr mam vs cs sam spuscene lase:joy::joy::joy:- bc idk?... so ideas myb? tnx for reading in i would soooo appreciete for responses sry da je blo ful dolgo...



Pilov blog