Hej, tukaj je nov del bloga.
Uživajte v branju. :blush::hugging:
*****
1. GRČIJA
:flag_gr::flag_gr::flag_gr::flag_gr::flag_gr::flag_gr::flag_gr::flag_gr::flag_gr:
ZNAMENITOSTI
- Partenon
- Meteora
- Elafonisi
- Atenska agora
- Melissani
- Tirazija
PLAŽE
:ocean::sweat_drops::swimmer::surfer::speedboat::motorboat::sunrise::desert::beach::island:
- Plaža Navagio, otok Zakintos
- Plaža Sarakiniko, otok Milos
- Plaža Kolymbithres, otok Paros
- Plaža Myrtos, otok Kefalonija
- Plaža Balos, otok Kreta
2. VANILJEVI KOLAČKI
:cake::birthday::cake::icecream::dango::shaved_ice:
SESTAVINE:
Krema:
2 skodelici sladkorja v prahu
0,5 skodelice razmehčanega masla
1 žlička ekstrata vanilije
2 žlici mleka
4 kaplije rdeče barve za živila
Testo:
0,5 skodelice razmahčanega masla
0,66 skodelice sladkorja
3 velika jajca
1 žlička ekstrata vanilije
1 žlička naribane lupinice limone
1,5 skodelice moke
1,5 žličke pecilnega praška
0,25 žličke soli
0,25 skodelice mleka
PRIPRAVA:
Vklopimo pečico in jo segrejemo na 180 °C. V vdolbinice pekača za mafine vstavimo papirnate košarice ali pa jih namastimo.
Maslo in sladkor z ročnim mešalnikom penasto umešamo. Med nenehnim mešanjem postopoma dodajamo jajca. Na koncu primešamo še vanilijo in limonino lupinico.
V drugo skledo presejemo moko, pecilni prašek in sol. Vse skupaj dobro premešamo. V jajčno-masleno zmes postopoma in izmenično dodajamo moko in mleko ter neprestano mešamo. Mešamo toliko časa, da dobimo gladko testo brez grudic.
Testo porazdelimo v papirnate košarice in pečemo v ogreti pečici 17 do 20 minut, da se biskvit svetlo rumeno zapeče. Ali so kolački pečeni preverimo z zobotrebcem, ki ga zapičimo v testo: če je izvlečen zobotrebec suh, je testo pečeno. Pečene kolačke vzamemo iz pečice in ohladimo na rešetki.
Naredimo kremo za okrasitev: z električnim mešalnikom gladko stepemo maslo. Dodamo vanilijev ekstrakt in postopoma (po žlicah) na nizki hitrosti primešamo še sladkor. Dodamo mleko in mešamo na visoki hitrosti, dokler ne dobimo rahle in penaste kreme. Primešamo še nekaj kapljic barve za živila, ki obarva kremo v želeno barvo.
Na ohlajene kolačke nabrizgamo masleno kremo, jih razporedimo na servirni krožnik in postrežemo. Najboljši so še isti dan, ko so pečeni.
3. USTVARJANJE
:art::art::art::art::art::art::art::art::art:
Preberete si lahko ta članek: https://www.dominvrt.si/rubrika/dom/dekor/potrebujete-le-malce-domisljije.html
Morda dobite kakšno idejo za ustvarjanje.
*****
To je to za danes. Če imate kakšne želje o čem naj govorim v naslednjem delu bloga, mi napišite v komentarje.
:speech_balloon::speech_balloon::speech_balloon::speech_balloon:
Lepo se imejte! Hvala, da si si prebral/prebrala moj blog!
:blush::innocent::hugging:
Lp, Cool Girl
Uživajte v branju. :blush::hugging:
*****
1. GRČIJA
:flag_gr::flag_gr::flag_gr::flag_gr::flag_gr::flag_gr::flag_gr::flag_gr::flag_gr:
ZNAMENITOSTI
- Partenon
- Meteora
- Elafonisi
- Atenska agora
- Melissani
- Tirazija
PLAŽE
:ocean::sweat_drops::swimmer::surfer::speedboat::motorboat::sunrise::desert::beach::island:
- Plaža Navagio, otok Zakintos
- Plaža Sarakiniko, otok Milos
- Plaža Kolymbithres, otok Paros
- Plaža Myrtos, otok Kefalonija
- Plaža Balos, otok Kreta
2. VANILJEVI KOLAČKI
:cake::birthday::cake::icecream::dango::shaved_ice:
SESTAVINE:
Krema:
2 skodelici sladkorja v prahu
0,5 skodelice razmehčanega masla
1 žlička ekstrata vanilije
2 žlici mleka
4 kaplije rdeče barve za živila
Testo:
0,5 skodelice razmahčanega masla
0,66 skodelice sladkorja
3 velika jajca
1 žlička ekstrata vanilije
1 žlička naribane lupinice limone
1,5 skodelice moke
1,5 žličke pecilnega praška
0,25 žličke soli
0,25 skodelice mleka
PRIPRAVA:
Vklopimo pečico in jo segrejemo na 180 °C. V vdolbinice pekača za mafine vstavimo papirnate košarice ali pa jih namastimo.
Maslo in sladkor z ročnim mešalnikom penasto umešamo. Med nenehnim mešanjem postopoma dodajamo jajca. Na koncu primešamo še vanilijo in limonino lupinico.
V drugo skledo presejemo moko, pecilni prašek in sol. Vse skupaj dobro premešamo. V jajčno-masleno zmes postopoma in izmenično dodajamo moko in mleko ter neprestano mešamo. Mešamo toliko časa, da dobimo gladko testo brez grudic.
Testo porazdelimo v papirnate košarice in pečemo v ogreti pečici 17 do 20 minut, da se biskvit svetlo rumeno zapeče. Ali so kolački pečeni preverimo z zobotrebcem, ki ga zapičimo v testo: če je izvlečen zobotrebec suh, je testo pečeno. Pečene kolačke vzamemo iz pečice in ohladimo na rešetki.
Naredimo kremo za okrasitev: z električnim mešalnikom gladko stepemo maslo. Dodamo vanilijev ekstrakt in postopoma (po žlicah) na nizki hitrosti primešamo še sladkor. Dodamo mleko in mešamo na visoki hitrosti, dokler ne dobimo rahle in penaste kreme. Primešamo še nekaj kapljic barve za živila, ki obarva kremo v želeno barvo.
Na ohlajene kolačke nabrizgamo masleno kremo, jih razporedimo na servirni krožnik in postrežemo. Najboljši so še isti dan, ko so pečeni.
3. USTVARJANJE
:art::art::art::art::art::art::art::art::art:
Preberete si lahko ta članek: https://www.dominvrt.si/rubrika/dom/dekor/potrebujete-le-malce-domisljije.html
Morda dobite kakšno idejo za ustvarjanje.
*****
To je to za danes. Če imate kakšne želje o čem naj govorim v naslednjem delu bloga, mi napišite v komentarje.
:speech_balloon::speech_balloon::speech_balloon::speech_balloon:
Lepo se imejte! Hvala, da si si prebral/prebrala moj blog!
:blush::innocent::hugging:
Lp, Cool Girl
Odgovori:
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
SUPER BLOG! zdajle ti ne morem veliko napisati, ker grem sanjariti o kolačkih:heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:
1
Moj odgovor:
lost in my head
potrebuje pomoč ali nasvet v
Svetovalnica
pac fantje...
dober dan vsi.
js mam tko ful probleme s tipi.
pac ni tko tok neki tragicno, okej, sam pac...
pac poznala sem enga fanta...
Ja, no bla sva prijatelja (nekak) pac druzla sva se prek njegove sestrce ki je moja bff in on je men postal tko ful usec, na polno sem se zaljubila v njega.
pol sem se mu spovedala (prek telefona)
ni blo tok bad sam fora je, da sem na konc sporocila napisala da ne vem, zakaj to pisem in da mam ocitno neke probleme:sweat: pac izpadl je ful crrrriiiiinnnnggggeeee okej in on me je itak rejectou in pac ja od takrat naprej me ignorira, pa je od tega ze skor tri leta!!!
js ne vem zakaj, ampak se vedn ga vcasih zelim vidt in se pogovarjat z njim pac rada bi, da bi spet govoril z mano, pa ne vem, kako nej to popravim. nocem mu spet pisat al pa govort z njim ka bi zih spet neki zafrknla.
ucas se mi zdi, da sem tud js njemu vsec ker me vcasih sam tko gleda random ko misli da ne vem. ta njegova sestra je tko dva mesca nazaj vs cs govorila o njem, ko sem bla js zraven...
pac ne vem, kaj nej nardim?????????
sam ne vem, kaj se dogaja pa tko... on ma zdej baje eno ful dobro “prjatlco” ampak se mi zdi, da je se kej vec... itak sem ga ze prebolela in to no ampak vsen ne vem, ce bo sploh se kdaj govoril z mano.
upam da mi boste znal pomagat
js mam tko ful probleme s tipi.
pac ni tko tok neki tragicno, okej, sam pac...
pac poznala sem enga fanta...
Ja, no bla sva prijatelja (nekak) pac druzla sva se prek njegove sestrce ki je moja bff in on je men postal tko ful usec, na polno sem se zaljubila v njega.
pol sem se mu spovedala (prek telefona)
ni blo tok bad sam fora je, da sem na konc sporocila napisala da ne vem, zakaj to pisem in da mam ocitno neke probleme:sweat: pac izpadl je ful crrrriiiiinnnnggggeeee okej in on me je itak rejectou in pac ja od takrat naprej me ignorira, pa je od tega ze skor tri leta!!!
js ne vem zakaj, ampak se vedn ga vcasih zelim vidt in se pogovarjat z njim pac rada bi, da bi spet govoril z mano, pa ne vem, kako nej to popravim. nocem mu spet pisat al pa govort z njim ka bi zih spet neki zafrknla.
ucas se mi zdi, da sem tud js njemu vsec ker me vcasih sam tko gleda random ko misli da ne vem. ta njegova sestra je tko dva mesca nazaj vs cs govorila o njem, ko sem bla js zraven...
pac ne vem, kaj nej nardim?????????
sam ne vem, kaj se dogaja pa tko... on ma zdej baje eno ful dobro “prjatlco” ampak se mi zdi, da je se kej vec... itak sem ga ze prebolela in to no ampak vsen ne vem, ce bo sploh se kdaj govoril z mano.
upam da mi boste znal pomagat
Vprašanje
Letos smo malo drugače zastavili rubriko Spletne zvezde. Kako ti je všeč?
Bolj mi je všeč ko prej.
(58)
Enako kot prej.
(66)
Raje imam intervjuje s spletnimi zvezdami.
(52)
POIŠČI PILOVCA/KO
Pogosta vprašanja
Priljubljene objave
Zadnji odgovori
https://www.google.com/aclk?sa=L&ai=DChsSEwjSpcDY946VAxV3nYMHHcM2K60YACICCAEQABoCZWY&co=1&



Pilov blog