snofi
Naslednji Pil izide 6. februarja
Ikona Ikona Ikona Ikona
pepca oblacek

značka Pilov blog: VPRAŠANJA NA DOLOČENO TEMO 5. DEL

VPRAŠANJA NA DOLOČENO TEMO 5. DEL

1
Hejla,
danes pa bomo govorili o tem, s čimer se je spopadel že vsak izmed nas.

To je...

TREMA:heart::yellow_heart::green_heart::blue_heart::purple_heart:


V P R A Š A N J A:tulip:


IMELA SEM NASTOP V GLASBENI ŠOLI IN SEM IMELA TREMO, KOT JE ŠE NISEM IMELA. NASTOPATI SEM MORALA BREZ NOT, PRVIČ. BILO ME JE RES STRAH, IMELA SEM POTNE ROKE, SEM ŽE MISLILA, DA MI BO INŠTRUMENT PADEL IZ ROK, TRESLA SEM SE IN VSI SO ME GLEDALI. KAKO SEM NAJ S TEM SPOPADEM?

Ja, to je trema. Dober opis :). Glede vprašanja pa: v glasbeni šoli imajo otroci največkrat tremo, kar lahko tudi sklepamo, še posebej pa, če igrajo brez not, zato te razumem/igram violino v gš. No, brez zavlačevanja. Ne skrbi, to ni nič nenavaednega, to je povsem običajno. Vsak ima vsaj malo treme. Važno pa je, da ko prideš na oder, trema izgine.

V ŠOLI SMO IMELI GOVORNI NASTOP. MOJ PLAKAT JE BIL LEP, VSE JE BILO SUPER, LE TREMO SEM IMELA. KAKO NAJ SI S TEM POMAGAM?

To je povsem običajno. Ko so govorni nastopi, še posebej pa, če so za oceno. Bodi samo osredotočena na to, kar govoriš, in kako boš povedala. Upoštevaj kriterije, trema bo takrat izginila.

NA ŠOLSKI PRIREDITVI SEM VODITELJICA. IMAM TREMO, SAJ SE MI GLAS TRESE ŽE, KO VADIM.

Največ treme imaš res, ko si glavna vloga nečesa, a ne skrbi. To je OBIČAJNO. Glas se ti trese, a ko boš stopila na oder, se boš navadila in samo uživala.

TREMO IMAM VSAKIČ, KO SEM NA ŠOLSKI PROSLAVI, SAJ POJEM ZDRAVLJICO. IN TO VEDNO! VEDNO ME JE STRAH.

Zdravljica, precej težka pesem, če gledaš glasbeno. Res je, tukaj imaš zagotovo tremo, a predstavljaj si: Si sladoled, ki ni na soncu, potem pa se stopiš in uživaš. Pred nastopom imej umirjevalne vaje, da ti bo lažje.

ZELO ZELO RADA NASTOPAM, A NE PRED VELIKO MNOŽICO. NEPRIJETNO MI JE.

To je razumljivo, a se boš morala navaditi. Tudi iz mojih izkušenj se spomnim, kako me je bilo strah pred množico ljudi. A če si to želiš, trema "cik cak" izgine.


Tako, to je bilo vse za danes.

Imejte lepe počitnice,



S O P H I A:peace:
 

Odgovori:

Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Res super blog. Jaz sem mogla že v vrtcu pri eni predstavi vodt in me je blo ful strah. Super, da si tole povedala, ker i pomagala veliko pilovkam/pilovcem in tudi meni!

Lysm,
Ple:)
0
 
O, vesela sem, da sem ti pomagala
 

Moj odgovor:

Vsebina odgovora:
Vzdevek:
Prepričaj se, da na spletu ne objavljaš svojih osebnih podatkov in ne žališ drugih uporabnikov.

Pilov blog


Objava:

Varovanje okolja 2. del

Ogledov: 5 Odgovorov: 0
 
1
Objava:

Prvaki in primati 8. del

Ogledov: 16 Odgovorov: 1
 
1
Objava:

Crush problems 1. del

Ogledov: 65 Odgovorov: 1
 
4
Objava:

୧playlist ୨ᰔ 1. del

Ogledov: 75 Odgovorov: 1
 
7
Objava:

Aesthetic girly blog 1. del

Ogledov: 96 Odgovorov: 5
 
10
Objava:

Varovanje okolja 1. del

Ogledov: 64 Odgovorov: 2
 
5
Objava:

Girl's💖 1. del

Ogledov: 78 Odgovorov: 5
 
4
Objava:

Recepti

Ogledov: 64 Odgovorov: 1
 
3
hancii potrebuje pomoč ali nasvet v
Svetovalnica

PRESPANJE PRI FANTU

hej..imam fanta 4 mesece in moji starsi so ga spoznali in js njegove...mela sva tut spolni odnos pred kksnim mesecem in to moji starsi vejo (bil je moj 1.)..problem je da men starsi ne pustijo prespanja pri njemu al pa pr men..govorijo da je prehitr in da ni potrebe da bi prespala..js bi iskreno rada sam dlje casa bla z njemu tojeto ampak me to ful mot da mi ne pustijo kr njemu seveda pustijo..letos bom stara 17 on pa 18...kdaj so vam pustili prespati? kako ste jih prepricali? a mate kksn nasvet kako jih prepricat? hvala za vse odg...
 

Vpiši se


Nov uporabnik | Pozabljeno geslo

Vprašanje

Kako bi ocenil/a letošnje teme za Ti&jaz?
So zelo zanimive in aktualne.
(50)
Nekatere so mi všeč, ne pa vse.
(64)
Ne preberem Ti&jaz.
(20)

POIŠČI PILOVCA/KO

Pogosta vprašanja

Iščeš odgovore na vprašanja, kot so "Kako se naročim na revijo Pil?", "Kako se registrirati?", Kakšna so pravila obnašanja na Pilovi spletni strani?" in "Kam vnesem naročniško številko?" Klikni na spodnji gumb in najdi odgovore!

Zadnji odgovori

girlllllll pls prid nazaj al pa vsaj v klepetalnco:sob: tok ...
 
js sm šele začela gledat k-drame (lihk gledam ...
 
aaa, girlie ne morm dbest blog, prosim obvešči ...
 
Hejjj! To je pa težko: -Extraordinary you, -Duty ...
 
Hejj, sm sm tud:smile: 1. Felix 2. S- class 3. ...
 
tnxx🩷🩷 pride jih se veliko
 
Tvoj fant. Zelo te mam prad sece moje
Tvoja pička. :eggplant::peach::eggplant::peach:
 
Ja sam se ne spomnim
(poskusi tu) xgdueydvdbd (poskusi tu)
 
Ja sam se ne spomnim
szszzzzz
 
Ne! Ne! Ne! Ne! Ne! Ne!
 
hvala ali me lih poklices???????