snofi
Naslednji Pil izide 3. aprila
Ikona Ikona Ikona Ikona
pepca oblacek

značka Pisalnica: Lili in konji

Lili in konji

3
Lili in konji
Lili je oboževala konje že od malega. Vsako popoldne je preživela v hlevu, kjer je skrbela za svojega konja Žara – toplega, rjavega žrebca z belo liso na čelu. Skupaj sta trenirala skoraj vsak dan in na tekmah sta skoraj vedno zmagala. Lili ni zmagovala zato, ker bi bila najmočnejša, ampak zato, ker je s Žarom zaupala drug drugemu.

Nekega dne je prišel pomemben tekmovalni dan. Na prizorišču je bilo veliko ljudi, glasba, zastave in drugi jezdeci. Lili je čutila rahlo tremo, a ko je pobožala Žara po vratu, se je takoj umirila.

Tik pred nastopom pa se je zgodilo nekaj čudnega. Lili je opazila, da je sedlo nenavadno ohlapno, čeprav ga je prej sama preverila. Nekdo ga je očitno nalašč popustil. Med ježo je Žar postal nemiren, Lili pa je skoraj izgubila ravnotežje. Tekmo sta končala brez zmage.

Lili je bila žalostna, a ni jokala. Namesto tega je šla do sodnice in mirno razložila, kaj se je zgodilo. Organizatorji so preverili opremo in kmalu ugotovili, da je šlo za sabotažo. Nekdo je hotel zmagati nepošteno.

Na koncu so Lilino poštenost in skrb za konja vsi opazili. Čeprav tiste tekme ni zmagala, je dobila posebno priznanje za fair play in pogum. Lili se je naučila, da prava zmaga ni vedno medalja, ampak to, da ostaneš zvest sebi in svojemu konju.

Ko sta se z Žarom vračala domov, se je Lili nasmehnila. Vedela je, da bosta naslednjič spet močna – skupaj. :racehorse::yellow_heart:

Če želiš, lahko zgodbo nadaljujem, jo naredim bolj napeto ali pa jo prilagodim mlajšim/brž starejšim bralcem.





Upam da v je všeč.
 

Odgovori:

Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
to je naredil chatgpt.
tole je dokaz:
Če želiš, lahko zgodbo nadaljujem, jo naredim bolj napeto ali pa jo prilagodim mlajšim/brž starejšim bralcem.
1
 
kaja
Ja res je
 

Moj odgovor:

Vsebina odgovora:
Vzdevek:
Preden na spletu karkoli objaviš, se vprašaj: ali objava vsebuje karkoli, česar ne bi želel deliti s popolnim neznancem na cesti?

Pisalnica


Objava:

Laž, ki diha 1. del

Ogledov: 19 Odgovorov: 1
 
2
Objava:

Z ljubeznijo, Abigail 9. del

Ogledov: 20 Odgovorov: 2
 
1
Objava:

Pač tak je life 2. del

Ogledov: 24 Odgovorov: 1
 
2
Objava:

6.del 3. del

Ogledov: 19 Odgovorov: 0
 
1
Objava:

UMOR V ŠOLI 3. del

Ogledov: 42 Odgovorov: 2
 
5
Objava:

moje pesmi 2. del

Ogledov: 95 Odgovorov: 5
 
9
Objava:

Skrivnost templjarskega nakita 11. del

Ogledov: 50 Odgovorov: 3
 
2
Ojj potrebuje pomoč ali nasvet v
Svetovalnica

Valeta nohti

A misliste da za valeto imam fejk nohte al ne, ker meni se zdi da mi naredijo lepse roke ampak vecini fantov niso vsec. Js jih nimam zaradi treningov tako da bi jih samo za valeto in nocem jih imet ce temu s katerim bom plesala ne bo vsec (je moj crush in semizdi da tudi js njegova), samo se mi zdi cudno da ga uprasam.
A vam fantov ni vsec ce vas puca tika s takimi nohti? Sej nebi lih dolge bi tko malo krajse kot navadne.
A vi misliste met nohte?
 

Vpiši se


Nov uporabnik | Pozabljeno geslo

Obvestila

12.3.2026
NAPAČNO ZVEZAN MARČNI PIL

Žal se je v tiskarni, kjer se tiska Pil, tokrat malo zapletlo. Če ste med tistimi, ki so dobili »pokvarjen« Pil, pišite na revije@mladinska-knjiga.si ali pokličite na 080 12 05. Poslali vam bomo novega.

Uredništvo Pila

Vprašanje

Si naročen na Pil samo zaradi tekmovanja v Veseli šoli?
Ne tekmujem v Veseli šoli, jo pa preberem.
(48)
Vesela šola me ne zanima.
(76)
Nikako, zanima me celoten Pil in bi bil naročen tudi, če ne bi tekmoval.
(129)
Ja, naročen sem predvsem zaradi tekmovanja v Veseli šoli.
(49)

POIŠČI PILOVCA/KO

Pogosta vprašanja

Iščeš odgovore na vprašanja, kot so "Kako se naročim na revijo Pil?", "Kako se registrirati?", Kakšna so pravila obnašanja na Pilovi spletni strani?" in "Kam vnesem naročniško številko?" Klikni na spodnji gumb in najdi odgovore!

Zadnji odgovori

Nekoč pred davnimi časi je...
 
Zanimivo. Edino, mogoče lahko narediš malo ...
 
Ful dobro:heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:
 
ahh ja... preveč se spominjam:sob::joy: bla ...
 
Ful dobr obožujem to zgodbo
 
haj, zgodba ma potencial, ampak premalo je ...
 
1. Nekoč 2. pred
 
ooo hvlalaa🥹:sob:🥺🥺🩷🩷. kok lepooo. res lepo. ...
 
Kje si vidu rezultate?? js bi tud pogledala ...
 
Ok, mogoče je neprimerno ampak ja. V podaljšanem ...