Jupii! Ljubilejni 10. del:grinning::grinning::grinning::grinning::grinning::grinning::grinning::grinning::slight_smile::stuck_out_tongue_closed_eyes:
Hvala za vse komentarje in lajke, sledi pa seveda nov del:slight_smile:
Lily
Katie je opazila določene podobnosti med razhodom mene, nje in mlajše prijateljice Natalie. Ampak zdaj imava precej pomembnejše skrbi, saj smo cilj udejanljanja zgrešile za nekaj kilometrov. Kar je bilo slabo. Celo zelo slabo. A vseeno, zdaj sva bili bližje Nataliini hiši. Vseeno bi peš do vasi rabili dve do tri ure. Kaj, v bunkeljski šoli sem bila v razredu najboljša v matematiki. In slovenščini. In vsem drugem. A pustimo zdaj to.
"Lily," reče Katie, "morava se izdejaniti bližje vasi."
"Ja, saj vem. Bolje se osredotočiva, mogoče bo tudi zato lažje, ker sva samo dve."
"Dobro. Štejeva do tri?"
"Dajva."
"Ena.."
.."Dve.."
"...TRI!"
Zasukava se in občutek zdaj ni več tako grozen kot prvič. Pristaneva prev nasredi vasi.
Katie
Odložili sva Natalie, a zdaj sva imeli drugo težavo. Nisva bili v vasi, natančneje na mestu. kjer se začne kolovoz do naše hiše.
Odločiva se, da se bova izdejanili.
"Torej, izmenično štejva do tri", reče Lily.
"Ena.."
.."Dve.."
"...TRI!"
Že prej sva se prijeli za roke. Le obrneva se in s pridušenim pokom izgineva. Tokrat mi prijateljičine roke ne vleče iz prijema. Pristaneva na trgu. Prek streh se vleče jutranja meglica. Vsi še spijo.
"Uspelo nama je" se razveseli Lily.
"Ja, amak zdaj naju čaka še zelooo dolga pot do naše hiše."
Tako hodiva, a Lily nima veliko potrpjlenja. Sredi enega večjih klancev besno zavpije:
"Saj sva čarovnici! Ne bom več hodila! Noge me bolijo."
"Prav, se pa izdejaniva."
Tako tudi narediva. Pristaneva pod manjšim gričem. Na njem stoji trdnjavi podobna okrogla hiša. A nekaj je zelo narobe. Od nje se sliši vpitje, pliski in kar naenkrat se zruši pol stropa.
Hvala za vse komentarje in lajke, sledi pa seveda nov del:slight_smile:
Lily
Katie je opazila določene podobnosti med razhodom mene, nje in mlajše prijateljice Natalie. Ampak zdaj imava precej pomembnejše skrbi, saj smo cilj udejanljanja zgrešile za nekaj kilometrov. Kar je bilo slabo. Celo zelo slabo. A vseeno, zdaj sva bili bližje Nataliini hiši. Vseeno bi peš do vasi rabili dve do tri ure. Kaj, v bunkeljski šoli sem bila v razredu najboljša v matematiki. In slovenščini. In vsem drugem. A pustimo zdaj to.
"Lily," reče Katie, "morava se izdejaniti bližje vasi."
"Ja, saj vem. Bolje se osredotočiva, mogoče bo tudi zato lažje, ker sva samo dve."
"Dobro. Štejeva do tri?"
"Dajva."
"Ena.."
.."Dve.."
"...TRI!"
Zasukava se in občutek zdaj ni več tako grozen kot prvič. Pristaneva prev nasredi vasi.
Katie
Odložili sva Natalie, a zdaj sva imeli drugo težavo. Nisva bili v vasi, natančneje na mestu. kjer se začne kolovoz do naše hiše.
Odločiva se, da se bova izdejanili.
"Torej, izmenično štejva do tri", reče Lily.
"Ena.."
.."Dve.."
"...TRI!"
Že prej sva se prijeli za roke. Le obrneva se in s pridušenim pokom izgineva. Tokrat mi prijateljičine roke ne vleče iz prijema. Pristaneva na trgu. Prek streh se vleče jutranja meglica. Vsi še spijo.
"Uspelo nama je" se razveseli Lily.
"Ja, amak zdaj naju čaka še zelooo dolga pot do naše hiše."
Tako hodiva, a Lily nima veliko potrpjlenja. Sredi enega večjih klancev besno zavpije:
"Saj sva čarovnici! Ne bom več hodila! Noge me bolijo."
"Prav, se pa izdejaniva."
Tako tudi narediva. Pristaneva pod manjšim gričem. Na njem stoji trdnjavi podobna okrogla hiša. A nekaj je zelo narobe. Od nje se sliši vpitje, pliski in kar naenkrat se zruši pol stropa.
Odgovori:
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Super je! Hitro nov del! Nikoli ne nehaj pisat! :heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart:
2
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Nadaljuj! Moram izvedeti, kaj se zgodi!:purple_heart::yellow_heart::green_heart::blue_heart::heart::purple_heart::yellow_heart::green_heart::blue_heart::heart::purple_heart::yellow_heart::green_heart::blue_heart::heart::purple_heart::yellow_heart::green_heart::blue_heart::heart::purple_heart::yellow_heart::green_heart::blue_heart::heart::purple_heart::yellow_heart::green_heart::blue_heart::heart:
2
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Great:relaxed:
1
Moj odgovor:
viernheim
potrebuje pomoč ali nasvet v
Svetovalnica
kako nej ratam bl verna +ne strinjam se čist s cerkvijo
hj,
no, jsm bla vzgojena v kristjanko, ampak sm opazla, da se oddaljujm od Boga. sicr še zmer molm zvečer, ampak mam ne čutm več neke tiste povezanosti/občutka, da Bog je. kr mau sm disconnectana. res bi ful rada spet vrjela!! a je mogoče point v tem, da ne hodm k maši (dejansko grem sam za božič pa velko noč, toj to)? mejbi je point, da niti nism v okoljih, kjer bi Boga lohka 'srečala'?
pol je pa še point, da se ne strinjam čist z vsemi nauki cerkve in velikrat se mi zdi, da je svet pism mejbi mau nezanesljiv (vrjamm, da je sveta knjiga pa vse, sam je res tko stara knjiga ...). recimo pogled cerkve na lgbtq+ mi ni lih fajn, da ne smeš do poroke, branje smut knjig (ful heavy on this one: zakaj bi mi to škodl?? kaj je to neki umazanga? sej ne bom šla tipa posilt po tem, ko bom to brala!!) ...
hm, res ne vem, ampak si ne želim zgubit vere.
vsi odgovori dobrodošli!<3
no, jsm bla vzgojena v kristjanko, ampak sm opazla, da se oddaljujm od Boga. sicr še zmer molm zvečer, ampak mam ne čutm več neke tiste povezanosti/občutka, da Bog je. kr mau sm disconnectana. res bi ful rada spet vrjela!! a je mogoče point v tem, da ne hodm k maši (dejansko grem sam za božič pa velko noč, toj to)? mejbi je point, da niti nism v okoljih, kjer bi Boga lohka 'srečala'?
pol je pa še point, da se ne strinjam čist z vsemi nauki cerkve in velikrat se mi zdi, da je svet pism mejbi mau nezanesljiv (vrjamm, da je sveta knjiga pa vse, sam je res tko stara knjiga ...). recimo pogled cerkve na lgbtq+ mi ni lih fajn, da ne smeš do poroke, branje smut knjig (ful heavy on this one: zakaj bi mi to škodl?? kaj je to neki umazanga? sej ne bom šla tipa posilt po tem, ko bom to brala!!) ...
hm, res ne vem, ampak si ne želim zgubit vere.
vsi odgovori dobrodošli!<3



Pisalnica