Živjo... Pa je tu že 12. del!:grinning: Upam, da vam bo všeč in uživajte!:heart::smiley:
Torto je jedel kot kakšen podhranjen človek. Ko smo jo pojedli sta mi Arthur in on dala darilo. Ko sem odprla Arthurjevega sem se zgrozila. V kletki je čepela mala zverinica, pod njo pa je na robu kletke s kovinskimi črkami pisalo rešman. »Eeem, hvala,« sem nerodno zamomljala stricu Arthurju. Sploh nisem vedela, kaj naj bi z rešmanom počela. Če bi ga videla mama in oče bi se jima verjetno srgalo, skriti ga pa tudi nisem mogla, ker je kletka tako velika, da če bi jo že kam stlačila, recimo v omaro, bi v njej zaradi vlage verjetno umrl. »Mu boš dala ime?« me vpraša Arthur. »Ja, ja seveda,« mu zmedeno odgovorim. »Ime mu bo...« se ozrem, kot bi pričakovala, da bo s stropa padlo pismo z imenom zanj. »Ime mu bo Spookie.« Zazrem se vanj in naenkrat se mi zdi prav luštkan. »Kam ga bom pa dala, da ga starša ne bosta opazila?« vprašam. »Brez skrbi. Obdelal sem ga s takim urokom, da ne magičnim ljudem zgleda kot kanarček.« »Aa, super,« se razveselim. »Kako pa si ta urok izvedel?« »Ti povem kasneje. Tudi Adrian bi ti rad dal darilo,« mi reče stric. Adrian stopi k meni. »Upam, da ti bo všeč,« mi reče in se pomakne k stricu. Darilo je zavito v lep oranžen ovojni papir, na katerem so narisani še lepši vzorci. Ko ga raztrgam v njem zagledam knjigo na kateri z velikimi pisanimi črkami piše Zgodovina magije. »O, hvala!« se zahvalim Adrianu, saj me je magija pred nekaj urami začela zanimati. No, pravzaprav me je začela zanimati takoj, ko sem izvedela zanjo. In to je bilo pred nekaj urami. Takoj, ko polistam po knjigi, zagledam slike, ki se dobesedno premikajo. Adrian vidi mojo razburjenost in mi reče naj grem brat. Stečem po stopnicah, se zaklenem v sobo in res začnem. Knjiga je zelo razburljiva. Prebrala sem že dve poglavji, ko odprem tretjega pa sem res razburjena. V njem namreč piše:
KONEC MAGIJE
Bi radi izvedeli, kaj se je zgodilo, da večine magije ni več?
Zgodba se začne veselo, konča pa žalostno...
Bila je knjiga, knjiga, ki je vedela vse skrivnosti. Čudno se sliši, a bila je živa. Pa ne tako, da bi po svetu hodila, ali pa jedla. Ne, ta knjiga je bila knjiga, ki je imela nekakšno srce. Bila je pametna in vse njene prerokbe so se izpolnile. Na vsakih 100 let je določila novega vladarja dežele. Lahko je bil to dojenček, ali star modrec, a vsak, ki ga je izbrala je preživel 100 let vladarsva. A nekomu to očitno ni bilo všeč. Tisto knjigo so sicer varovali tako zelo, da še atomska bomba ne bi prišla do nje. Ampak nekdo se je vseeno dokopal do knjige. Iz jeze ji je odtrgal eno stran. Eno samcato stran! Si lahko mislite?! Lahko bi raztrgal celo knjigo, ampak je iz nje iztrgal le eno stran. A na žalost ne vemo zakaj samo eno. Knjiga je takrat nekako ponorela, prihiteni so stražarji, a tudi tujec je nekako izginil. Takrat pa se je knjiga umirila. Stražarji so mislili, da je z njo spet vse v redu, potem pa...
Se nadaljuje...
Torto je jedel kot kakšen podhranjen človek. Ko smo jo pojedli sta mi Arthur in on dala darilo. Ko sem odprla Arthurjevega sem se zgrozila. V kletki je čepela mala zverinica, pod njo pa je na robu kletke s kovinskimi črkami pisalo rešman. »Eeem, hvala,« sem nerodno zamomljala stricu Arthurju. Sploh nisem vedela, kaj naj bi z rešmanom počela. Če bi ga videla mama in oče bi se jima verjetno srgalo, skriti ga pa tudi nisem mogla, ker je kletka tako velika, da če bi jo že kam stlačila, recimo v omaro, bi v njej zaradi vlage verjetno umrl. »Mu boš dala ime?« me vpraša Arthur. »Ja, ja seveda,« mu zmedeno odgovorim. »Ime mu bo...« se ozrem, kot bi pričakovala, da bo s stropa padlo pismo z imenom zanj. »Ime mu bo Spookie.« Zazrem se vanj in naenkrat se mi zdi prav luštkan. »Kam ga bom pa dala, da ga starša ne bosta opazila?« vprašam. »Brez skrbi. Obdelal sem ga s takim urokom, da ne magičnim ljudem zgleda kot kanarček.« »Aa, super,« se razveselim. »Kako pa si ta urok izvedel?« »Ti povem kasneje. Tudi Adrian bi ti rad dal darilo,« mi reče stric. Adrian stopi k meni. »Upam, da ti bo všeč,« mi reče in se pomakne k stricu. Darilo je zavito v lep oranžen ovojni papir, na katerem so narisani še lepši vzorci. Ko ga raztrgam v njem zagledam knjigo na kateri z velikimi pisanimi črkami piše Zgodovina magije. »O, hvala!« se zahvalim Adrianu, saj me je magija pred nekaj urami začela zanimati. No, pravzaprav me je začela zanimati takoj, ko sem izvedela zanjo. In to je bilo pred nekaj urami. Takoj, ko polistam po knjigi, zagledam slike, ki se dobesedno premikajo. Adrian vidi mojo razburjenost in mi reče naj grem brat. Stečem po stopnicah, se zaklenem v sobo in res začnem. Knjiga je zelo razburljiva. Prebrala sem že dve poglavji, ko odprem tretjega pa sem res razburjena. V njem namreč piše:
KONEC MAGIJE
Bi radi izvedeli, kaj se je zgodilo, da večine magije ni več?
Zgodba se začne veselo, konča pa žalostno...
Bila je knjiga, knjiga, ki je vedela vse skrivnosti. Čudno se sliši, a bila je živa. Pa ne tako, da bi po svetu hodila, ali pa jedla. Ne, ta knjiga je bila knjiga, ki je imela nekakšno srce. Bila je pametna in vse njene prerokbe so se izpolnile. Na vsakih 100 let je določila novega vladarja dežele. Lahko je bil to dojenček, ali star modrec, a vsak, ki ga je izbrala je preživel 100 let vladarsva. A nekomu to očitno ni bilo všeč. Tisto knjigo so sicer varovali tako zelo, da še atomska bomba ne bi prišla do nje. Ampak nekdo se je vseeno dokopal do knjige. Iz jeze ji je odtrgal eno stran. Eno samcato stran! Si lahko mislite?! Lahko bi raztrgal celo knjigo, ampak je iz nje iztrgal le eno stran. A na žalost ne vemo zakaj samo eno. Knjiga je takrat nekako ponorela, prihiteni so stražarji, a tudi tujec je nekako izginil. Takrat pa se je knjiga umirila. Stražarji so mislili, da je z njo spet vse v redu, potem pa...
Se nadaljuje...
Odgovori:
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO super knjiga. komaj čakam nov del
0
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Cool komi čakam nov del
0
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Super je!!!!!
0
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Super cool komi čakam na nasledni del!!
0
Moj odgovor:
Ojojojojojojoj
potrebuje pomoč ali nasvet v
Svetovalnica
Brt kaj nej????
hellooo guys js res rabm vaso pomoc.
torj js mam enga prjatla in greva skupi na valeto.
pac res se ful dobr razumeva in res mi je tko ful dobr prjatu. no in zdej sem par dni nazaj ugotovila, da je tip zaljubljen vame. js njega res ne vidim nc vec kt dobrega prijatla in sem mu to tud povedala ampak fora je, da mamo zdej kmal valeto, cez manj kt en teden, tko tri dni!!!!
kaj nej nardim?
js mam res tko bad filing zarad tega ker se mi zdi, da sva se tok dobr razumela in da je bil prijazen sam zato, ker sem mu bla vsec.
aja pa nocem ga zacet ignorirat ker mene moj bivsi crush ignorira odkar je zvedu za moja sicer ze zbledela custva do njega in tko res ni fun.
kaj nej nardim??
pac zdej bo ful cuden na valeti ker skupi pleseva in sse bova tko rabla ddrzat in vse, faaaaaak.
men je res grozn in prov slabo mi je, ko pomislim na valeto al pa nanj. pa se nikol vec ga ne bom isto vidla in nikol vec ne bova taka prijatelja kot prej.
kaj nej nardim???
resresres vas prosim za pomoc.
hvala da ste prebrali moje blebetanje in hvala ze v naprej vsem, ki mi boste odgovoril.
adijo.
torj js mam enga prjatla in greva skupi na valeto.
pac res se ful dobr razumeva in res mi je tko ful dobr prjatu. no in zdej sem par dni nazaj ugotovila, da je tip zaljubljen vame. js njega res ne vidim nc vec kt dobrega prijatla in sem mu to tud povedala ampak fora je, da mamo zdej kmal valeto, cez manj kt en teden, tko tri dni!!!!
kaj nej nardim?
js mam res tko bad filing zarad tega ker se mi zdi, da sva se tok dobr razumela in da je bil prijazen sam zato, ker sem mu bla vsec.
aja pa nocem ga zacet ignorirat ker mene moj bivsi crush ignorira odkar je zvedu za moja sicer ze zbledela custva do njega in tko res ni fun.
kaj nej nardim??
pac zdej bo ful cuden na valeti ker skupi pleseva in sse bova tko rabla ddrzat in vse, faaaaaak.
men je res grozn in prov slabo mi je, ko pomislim na valeto al pa nanj. pa se nikol vec ga ne bom isto vidla in nikol vec ne bova taka prijatelja kot prej.
kaj nej nardim???
resresres vas prosim za pomoc.
hvala da ste prebrali moje blebetanje in hvala ze v naprej vsem, ki mi boste odgovoril.
adijo.
Vprašanje
Letos smo malo drugače zastavili rubriko Spletne zvezde. Kako ti je všeč?
Bolj mi je všeč ko prej.
(24)
Enako kot prej.
(25)
Raje imam intervjuje s spletnimi zvezdami.
(19)



Pisalnica