snofi
Naslednji Pil izide 8. maja
Ikona Ikona Ikona Ikona
pepca oblacek

značka Pisalnica: ZADNJI SIN JE KOŠARKAR 2. poglavje

ZADNJI SIN JE KOŠARKAR 2. poglavje

6
Zlata kraljica
2. POGLAVJE
NA POTI

V prejšnjem poglavju… Jan ima rad košarko in ne nogometa zato ga njegova družina vrže na cesto. Lepo si organizira dan ko za sabo zasliši znan in šibek glasek, ki mu čisto spremeni načrte.
Če te zanima prejšnje poglavje ga poišči pod naslovom ZADNJI SIN JE KOŠARKAR 1. poglavje

Jan se je obrnil in zagledal nikogar drugega kot malo Jano. Bila je v pižami, ki je bila čisto raztrgana, s sabo je imela samo svojega medvedka in očitno je celo pot tekla in vmes padla v lužo saj je bila čisto zadihana, blatna, mokra in premražena. »Jan našla sem te. Včelaj zvečel sem pobegnila in sem tekla za tabo. Umes sem te že videla ampak me nisi slišal« je povedala. Jan jo je objel in ji rekel, da bo on že v redu in naj gre nazaj domov a ona je odgovorila, da ne mara svoje družine, ker so ga odgnali in ga niso pogrešali. Jan je razmišljal v svoji glavi. Če je že prišla do sem. Ampak nima nič za obleči, čisto je premražena… ni vedel kako se odločiti. Ampak nekaj pa je vedel. Vedel je, da je Jana edina, ki ga ima rada in odločil se je, da če res ne pogreša staršev, da gre lahko z njim. Jan ji je najprej dal svojo majico, ki ji je bila prevelika in jo je z pasom zvezal. Na srečo je bila pomlad in je bil vsak dan toplejši. Z roko v roki sta odšla naprej kamor ju je vodila pot. Prečkala sta že veliko gozdov in veliko vasic. Jana je bila zmeraj bolj šibka ker je pojedla že čisto preveč jabolk. Tudi Jana je zmeraj bolj bolel trebuh. Hotela sta poskusiti jesti še kaj drugega kot jabolka ampak nista imela denarja niti za pol starega hlebca kruha. Prišlo je poletje. Nehala sta jesti jabolka saj sta prišla do velikega mesta. Čeprav Jan še ni bil izobražen je hotel najti delo, da bi z Jano lahko kupila kruh in se vselila v kakšno stanovanje. Delo je našel pri bogatem trgovcu. Jan je delal na vrtu. Trgovec jima ni plačeval z denarjem ampak jima je nudil zelo razkošno sobo, velik obrok trikrat na dan in kupil jima je obleke. Ko je prišlo leto naokoli se je Janu na vrtu pridružila tudi Jana. Pri trgovcu sta živela. Ampak stvari so se spremenile. Dva roparja sta od trgovca zahtevala ves denar, hišo in vse njegove služabnike.
 

Odgovori:

Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
WOW ZGODBA JE AMAZING!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2
 
Zari (trenutno nisem prijavljena)

Moj odgovor:

Vsebina odgovora:
Vzdevek:
Sporočilo pred pošiljanjem še enkrat preberi in premisli, kako bi se ti počutil, če bi ga prejel.

Pisalnica


Objava:

100 & 1 ovinek 4. del

Ogledov: 20 Odgovorov: 0
 
1
Objava:

UMORKE-Počitnice v peklu 6. del

Ogledov: 13 Odgovorov: 0
 
1
Objava:

ZADNJI DELL!!

Ogledov: 36 Odgovorov: 0
 
3
Objava:

UMORKE-Počitnice v peklu 5. del

Ogledov: 30 Odgovorov: 1
 
2
Objava:

Administracija.33 2. del

Ogledov: 50 Odgovorov: 1
 
8
Objava:

#solvethemistery 5. del

Ogledov: 26 Odgovorov: 0
 
2
Objava:

#solvethemistery 4. del

Ogledov: 29 Odgovorov: 2
 
3
Objava:

Primeri Scotland Yarda 4. del

Ogledov: 37 Odgovorov: 0
 
1
floir potrebuje pomoč ali nasvet v
Svetovalnica

sport

hellouu guys js bi treniralaa en sport ane prolly atletka al pa hokej, drug let bom 9 razred :) u lj. glelde na to da delam ze veliko drugihh stvari me zanima ce kdo pozna kk use to poteka pac treningi pa kje pa kokkrat na tedn idk. <3
 

Vpiši se


Nov uporabnik | Pozabljeno geslo

POIŠČI PILOVCA/KO

Pogosta vprašanja

Iščeš odgovore na vprašanja, kot so "Kako se naročim na revijo Pil?", "Kako se registrirati?", Kakšna so pravila obnašanja na Pilovi spletni strani?" in "Kam vnesem naročniško številko?" Klikni na spodnji gumb in najdi odgovore!

Zadnji odgovori

Hvala, ker sem lahko bila prva. Zelo dobra ...
 
kok kul blog a me plis obvescas
 
prijave potekajo še 2 tedna
 
1.) Megan, Lara? 2.) Nimam pojma. 3.) Sophiaaaa.
 
4., 5., 25,. 28,. 29,. 33,. uzivejj
 
oo, spregledala sm. A se loh še ks prjavm?? Ka ...
 
boga, ful mi ke žal zate, drgac mi rečemo ...
 
Bravo! Zelo je lepo
 
Oj, a lahko objavim pod art? Pač a se šteje? ...
 
Suuuuuuuuuuuper zgodba.🤩
 
4., 15., 19., 20., 33., 40.