snofi
Naslednji Pil izide 6. februarja
Ikona Ikona Ikona Ikona
pepca oblacek

Tam kjer živijo zmaji

Legenda pravi, da sta Jazon in njegova skupina upornikov, imenovana Argonavti, ukradla zlato runo grškemu kralju in pobegnila po toku Donave ter Save. Tako naj bi prispeli do območja med današnjima mestoma Vrhnika in Ljubljana, kjer sta ustanovila Ljubljano. Prav tam je bilo skrito zlato runo, ki sta ga mnogo kasneje odkrila Nina in Luka.

Dva mlada človeka, željna akcije in pustolovščin, se podata na nepozabno pustolovščino, polno izzivov, skrivnosti in nevarnosti. Njuna pot je prepletena z nepredvidenimi dogodki, ki ju vodijo do odkritij, kakršnih si nista mogla niti predstavljati. Nina Kovač, novinarka, in Luka Novak, arheolog, se z vsakim korakom bolj zapletata v zgodbo, ki preraste običajno znanstveno odkritje.

Zgodovinska najdba ne ostane dolgo neopažena – v dogajanje se vključita ameriška in ruska ambasada. A kljub napetostim in nevarnostim Nina in Luka uspeta najti rešitev, ki zadovolji vse strani. Ob tem pa med njima zraste nekaj več – iskrena, prava ljubezen.

Zgodba se poklanja mestu, ki ga vsi nosimo v srcu – Ljubljani. Na izjemen, epski način povezuje preteklost in sedanjost ter nas popelje v svet dveh mladih, ki v svojem pogumu in ljubezni zažarita kot pravi junaka.

Roman je napisan v jeziku, ki je dostopen mladim, a nikoli poenostavljen. Avtor se zaveda, da mladi bralci potrebujejo več kot le akcijo – potrebujejo smisel, arhetipske zgodbe, notranjo rast. V tem smislu roman izstopa: ni le literarna pustolovščina, temveč intimno potovanje dveh mladih ljudi, ki sredi zgodovinske skrivnosti iščeta tudi delček resnice o sebi.

Knjiga je zasnovana za bralce, stare od deset do sedemnajst let, a bo pritegnila tudi odrasle bralce, ki si želijo napete zgodbe in pobega v svet skrivnosti, zgodovine in ljubezni. Odlično poletno čtivo, ki vabi k pustolovščini.

Avtor/ica: Boban Petkovski
Leto izida: 2025
Izdelek še nima mnenj.

Mnenja o knjigi lahko vnesejo le registrirani uporabniki.

Vpiši se


Nov uporabnik | Pozabljeno geslo

Mnenja

Avatar Pridna Punca je objavila/a mnenje za:
zlooo dobra
 
Avatar Pridna Punca je objavila/a mnenje za:
dost dobra
 
Avatar Pridna Punca je objavila/a mnenje za:
js sm knjigo clo kupila ker je tok dobraaaaa
 
Avatar Bella Rose je objavila/a mnenje za:
:kissing_closed_eyes:muah supre je blaa
 
Avatar Bella Rose je objavila/a mnenje za:
supeeer knjiga res se jo splača prebrat:heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:
 
Avatar Bella Rose je objavila/a mnenje za:
ni tko zlo zanimiva
 
Avatar Bella Rose je objavila/a mnenje za:
res zlo dobra
 
Avatar Horseloverka je objavila/a mnenje za:
SUPER knjiga. Meni je bila fuuuuuuuuuul všeč ...
 
Avatar Spider boy je objavila/a mnenje za:
NORO SMEŠNO:joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy:!!!!!
 
Avatar pikachu519 je objavila/a mnenje za:
zdej berem in lovam ful me je pritegnlo