Julian, Dick, George, Anne in zvesti Tim preživljajo božične počitnice v Kirrinu. Tokrat pod budnim očesom domačega učitelja, sicer simpatičnega, a strogega in nepopustljivega gospoda Rolanda, ki ga je izbral Georgin oče, da bi otrokom pomagal pri učenju.
Vsem se zna prikupiti, le George in Tim se nikakor ne moreta sprijazniti z njim. Ob raziskovanju stare Kirrinove kmetije, kjer sta na počitnicah tudi dva slikarja, odkrijejo otroci zelo skrivnostna sporočila. Dolgo časa se trudijo, da bi razrešili uganko, medtem pa izginejo tudi nadvse pomembni dokumenti strica Quentina. Neločljivi prijatelji se znova zapletejo v napeto in razburljivo dogodivščino.
Mnenja:
the best book ever!!:heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:
priporočam jo!!!!!
Definitivno priporočam.
Obvestila
NAPAČNO ZVEZAN MARČNI PIL
Žal se je v tiskarni, kjer se tiska Pil, tokrat malo zapletlo. Če ste med tistimi, ki so dobili »pokvarjen« Pil, pišite na revije@mladinska-knjiga.si ali pokličite na 080 12 05. Poslali vam bomo novega.
Uredništvo Pila






Orientacisti – Škorpijonov pik