Živjo!
V prejšnjem delu izziva smo pripravili bolonsko omako. Če si tega dela nisi ogledal/a lahko klikneš tukaj:https://www.pil.si/pilov-blog/objava/kuharski-izziv . Bolonski omaki se prilegajo njoki(v italjanščini:gnocchi), zato jih bomo danes pripravili! Najprej pa seveda nekaj zanimivosti!
Njoki pripadajo regiji Furlanija Julijska Krajna(v italjanščini: Friuli Venezia Julia). Ker je ta regija najbližje Sloveniji, se slovenski in italjanski recept Furlanije Julijske Krajne v večini ne razlikujeta. Jaz sem seveda šla po italjanskem receptu.Pa preidimo na pripravo njokov.
Sestavine za 4. osebe:
-Sol
-1kg krompirja
-30dag moke(sproti jo še dodajamo, če je testo prevč lepljivo)
-3 jajca
-2 žici olja ali 40g masla
Priprava:
Krompir 30min kuhamo(odvisno od tipa krompirja, postati mora mehak) in ga nato odcedimo. Kar se, da vročega olupimo, pretlačimo in zabelimo z maslom ali oljem(jaz sem uporabila oboje pol, pol). Ko sem krompir ohladi mu dodamo še moko, jajca in sol ter na hitro zagnetemo. Nekaj testa si pridržimo na stran(cca. 250g). Ostalo testo pa razdelimo na svaklje in jih poševno zarežemo. V vodo, ki je osoljena in vre stresemo njoke in jih kuhamo cca. 3min oz. ko pridejo na površje jih ocedimo in postrežemo!
ZA PRIDRŽANO TESTO:
Z pridržanim testom bomo naredili cmoke z slivami. Ta jed je prav tako značilna za Furlanijo Julijsko Krajno in v receptih ni veliko razlik z slovenskimi cmoki.
Sestavine za 5 oseb:
-250g pridržanega testa(z pripravo testa smo bili že seznanjeni pri pripravi njokov)
-6 sliv(lahko so zmrnjene, suhe, sveže...)
Priprava:
Testo razvaljamo in oblikujemo v kvadrate na katere položimo slivo in oblikujemo krogle. V vodo, ki je osoljena in vre stresemo cmoke in jih kuhamo cca. 6min oz. ko priplavajo na površje jih odcedimo in postrežemo. Cmoke lahko popestrimo z omako. Prilagam še en slovenski video za pripravo cmokov(v tem videoposnetku je še postopek priprave malo bolj drugačnega testa za cmoke):https://www.youtube.com/watch?v=IbzjnwM_mPA .
Upam, da se boste najedli ali pa, da vas bo vsaj prijela lakot!
Lp,
Lovegirl:heart:
V prejšnjem delu izziva smo pripravili bolonsko omako. Če si tega dela nisi ogledal/a lahko klikneš tukaj:https://www.pil.si/pilov-blog/objava/kuharski-izziv . Bolonski omaki se prilegajo njoki(v italjanščini:gnocchi), zato jih bomo danes pripravili! Najprej pa seveda nekaj zanimivosti!
Njoki pripadajo regiji Furlanija Julijska Krajna(v italjanščini: Friuli Venezia Julia). Ker je ta regija najbližje Sloveniji, se slovenski in italjanski recept Furlanije Julijske Krajne v večini ne razlikujeta. Jaz sem seveda šla po italjanskem receptu.Pa preidimo na pripravo njokov.
Sestavine za 4. osebe:
-Sol
-1kg krompirja
-30dag moke(sproti jo še dodajamo, če je testo prevč lepljivo)
-3 jajca
-2 žici olja ali 40g masla
Priprava:
Krompir 30min kuhamo(odvisno od tipa krompirja, postati mora mehak) in ga nato odcedimo. Kar se, da vročega olupimo, pretlačimo in zabelimo z maslom ali oljem(jaz sem uporabila oboje pol, pol). Ko sem krompir ohladi mu dodamo še moko, jajca in sol ter na hitro zagnetemo. Nekaj testa si pridržimo na stran(cca. 250g). Ostalo testo pa razdelimo na svaklje in jih poševno zarežemo. V vodo, ki je osoljena in vre stresemo njoke in jih kuhamo cca. 3min oz. ko pridejo na površje jih ocedimo in postrežemo!
ZA PRIDRŽANO TESTO:
Z pridržanim testom bomo naredili cmoke z slivami. Ta jed je prav tako značilna za Furlanijo Julijsko Krajno in v receptih ni veliko razlik z slovenskimi cmoki.
Sestavine za 5 oseb:
-250g pridržanega testa(z pripravo testa smo bili že seznanjeni pri pripravi njokov)
-6 sliv(lahko so zmrnjene, suhe, sveže...)
Priprava:
Testo razvaljamo in oblikujemo v kvadrate na katere položimo slivo in oblikujemo krogle. V vodo, ki je osoljena in vre stresemo cmoke in jih kuhamo cca. 6min oz. ko priplavajo na površje jih odcedimo in postrežemo. Cmoke lahko popestrimo z omako. Prilagam še en slovenski video za pripravo cmokov(v tem videoposnetku je še postopek priprave malo bolj drugačnega testa za cmoke):https://www.youtube.com/watch?v=IbzjnwM_mPA .
Upam, da se boste najedli ali pa, da vas bo vsaj prijela lakot!
Lp,
Lovegirl:heart:
Odgovori:
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Super:heart::heart::heart:
0
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
:thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup:
0
Moj odgovor:
Ojojojojojojoj
potrebuje pomoč ali nasvet v
Svetovalnica
Brt kaj nej????
hellooo guys js res rabm vaso pomoc.
torj js mam enga prjatla in greva skupi na valeto.
pac res se ful dobr razumeva in res mi je tko ful dobr prjatu. no in zdej sem par dni nazaj ugotovila, da je tip zaljubljen vame. js njega res ne vidim nc vec kt dobrega prijatla in sem mu to tud povedala ampak fora je, da mamo zdej kmal valeto, cez manj kt en teden, tko tri dni!!!!
kaj nej nardim?
js mam res tko bad filing zarad tega ker se mi zdi, da sva se tok dobr razumela in da je bil prijazen sam zato, ker sem mu bla vsec.
aja pa nocem ga zacet ignorirat ker mene moj bivsi crush ignorira odkar je zvedu za moja sicer ze zbledela custva do njega in tko res ni fun.
kaj nej nardim??
pac zdej bo ful cuden na valeti ker skupi pleseva in sse bova tko rabla ddrzat in vse, faaaaaak.
men je res grozn in prov slabo mi je, ko pomislim na valeto al pa nanj. pa se nikol vec ga ne bom isto vidla in nikol vec ne bova taka prijatelja kot prej.
kaj nej nardim???
resresres vas prosim za pomoc.
hvala da ste prebrali moje blebetanje in hvala ze v naprej vsem, ki mi boste odgovoril.
adijo.
torj js mam enga prjatla in greva skupi na valeto.
pac res se ful dobr razumeva in res mi je tko ful dobr prjatu. no in zdej sem par dni nazaj ugotovila, da je tip zaljubljen vame. js njega res ne vidim nc vec kt dobrega prijatla in sem mu to tud povedala ampak fora je, da mamo zdej kmal valeto, cez manj kt en teden, tko tri dni!!!!
kaj nej nardim?
js mam res tko bad filing zarad tega ker se mi zdi, da sva se tok dobr razumela in da je bil prijazen sam zato, ker sem mu bla vsec.
aja pa nocem ga zacet ignorirat ker mene moj bivsi crush ignorira odkar je zvedu za moja sicer ze zbledela custva do njega in tko res ni fun.
kaj nej nardim??
pac zdej bo ful cuden na valeti ker skupi pleseva in sse bova tko rabla ddrzat in vse, faaaaaak.
men je res grozn in prov slabo mi je, ko pomislim na valeto al pa nanj. pa se nikol vec ga ne bom isto vidla in nikol vec ne bova taka prijatelja kot prej.
kaj nej nardim???
resresres vas prosim za pomoc.
hvala da ste prebrali moje blebetanje in hvala ze v naprej vsem, ki mi boste odgovoril.
adijo.
Vprašanje
Letos smo malo drugače zastavili rubriko Spletne zvezde. Kako ti je všeč?
Bolj mi je všeč ko prej.
(24)
Enako kot prej.
(25)
Raje imam intervjuje s spletnimi zvezdami.
(19)



Pilov blog