Umetna inteligenca pa to sranje//obvestilo + dodatek "kako prepoznati ai?"
18
Okej amm rada bi samo opoziorila na to, da eni sploh ne ločijo med ai-jem in tistim, kar je nekdo sam napisal. To je precej žalostno, ker se pri ai-ju zelo zelo vidi, da tega ni napisala človek. Mislim, da je v današnjih časih še posebej pomembno, da vemo razlike med umetno inteligenco in resničnim človeškim trudom. Zelo malo ljudi sploh vidi te razlike in to je žalostno.
Če kdo še ne ve, kakšne so te razlike, si naj pogleda tu:
- kot prvič, najpogostejši znak ai-ja so pomišljaji. Prepoznaš jih, ker so daljši od navadnih (—).
- če gre za zgodbo, ustvarjeno z umetno inteligenco, bo ta vedno krajša in jedernata. Če gre za pesem, ima vedno značilne odstavke. Če gre za blog, se ai pokaže predvsem v obliki naštevanja - na koncu ali začetku vsake alineje so emojiji (ki se navezujejo na poved)
- ai si včasih celo izmislil besede, da bi se v pesmi rimalo. To boste opazili, če bo rima *i*veselo-lepelo*i*. Ta rima bi bila uporabljena, ker se veselo in lepo ne rimata. Zato besedo malo preoblikuje. Pri besedah v zgodbi - napisani z umetno inteligenco - je značilno (predvsem v zgodbah), da besedne zveze nimajo smisla, npr. *i*razpokane oči*i*.
- ai ima tudi značilne narekovaje, ki jih ločimo na podlagi teh: ". Če je narekovaj ukrivljen, je možnost ai-ja, čeprav to ni najzanesljivejši dokaz.
- emojiji so drugi največji znak za ai (takoj za pomišljaji). Ai uporablja pretirano količino emojijev. Predvsem na koncu povedi, emojiji se navezujejo na vsebino povedi.
nekaj primerov:
blog: https://www.pil.si/forumi/pilov-blog/blackpink-fani-welcome/3
zgodba: https://www.pil.si/forumi/pisalnica/sepet-iz-luze
pesem: https://www.pil.si/forumi/pisalnica/pesmi-30
še na zgodba: https://www.pil.si/forumi/pisalnica/lili-in-konji
---------------------------------------------------------------------------
Prosim, da si pogledate malo o ai-ju še kje drugje, ker ne bom trpela ljudi, ki ne prepozna razlik. Ne govorim, da je to slabo, morda se samo še niso srečali s tem. Čas je, da se, ker drugače postaneš žrtev prevare sveta v obliki umetne inteligence.
OPOZORILO: da gre za ai, mora objava imeti vse te značilnosti. Če avtor uporabljala veliko emojijev, podobno kot ai, še ne pomeni, da je napisano z chatgpt-jem ali čem drugim!
Če kdo še ne ve, kakšne so te razlike, si naj pogleda tu:
- kot prvič, najpogostejši znak ai-ja so pomišljaji. Prepoznaš jih, ker so daljši od navadnih (—).
- če gre za zgodbo, ustvarjeno z umetno inteligenco, bo ta vedno krajša in jedernata. Če gre za pesem, ima vedno značilne odstavke. Če gre za blog, se ai pokaže predvsem v obliki naštevanja - na koncu ali začetku vsake alineje so emojiji (ki se navezujejo na poved)
- ai si včasih celo izmislil besede, da bi se v pesmi rimalo. To boste opazili, če bo rima *i*veselo-lepelo*i*. Ta rima bi bila uporabljena, ker se veselo in lepo ne rimata. Zato besedo malo preoblikuje. Pri besedah v zgodbi - napisani z umetno inteligenco - je značilno (predvsem v zgodbah), da besedne zveze nimajo smisla, npr. *i*razpokane oči*i*.
- ai ima tudi značilne narekovaje, ki jih ločimo na podlagi teh: ". Če je narekovaj ukrivljen, je možnost ai-ja, čeprav to ni najzanesljivejši dokaz.
- emojiji so drugi največji znak za ai (takoj za pomišljaji). Ai uporablja pretirano količino emojijev. Predvsem na koncu povedi, emojiji se navezujejo na vsebino povedi.
nekaj primerov:
blog: https://www.pil.si/forumi/pilov-blog/blackpink-fani-welcome/3
zgodba: https://www.pil.si/forumi/pisalnica/sepet-iz-luze
pesem: https://www.pil.si/forumi/pisalnica/pesmi-30
še na zgodba: https://www.pil.si/forumi/pisalnica/lili-in-konji
---------------------------------------------------------------------------
Prosim, da si pogledate malo o ai-ju še kje drugje, ker ne bom trpela ljudi, ki ne prepozna razlik. Ne govorim, da je to slabo, morda se samo še niso srečali s tem. Čas je, da se, ker drugače postaneš žrtev prevare sveta v obliki umetne inteligence.
OPOZORILO: da gre za ai, mora objava imeti vse te značilnosti. Če avtor uporabljala veliko emojijev, podobno kot ai, še ne pomeni, da je napisano z chatgpt-jem ali čem drugim!
Odgovori:
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
ta slika je:joy:
0
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
:joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy:
0
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
ta slika je :on::top:
1
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
uhm, drgac hvala za opomnike, ampak bi rada rekla, da kot pisatlca k obozuje uporabljanje pomišljajev, da pac to ni vedno tko, ker tut velik ljudi uporabla pomišljaje. ker lowk nocm da me usi obtozjo da pisem z ai-jem sam zto k uporablam a shit tone pomisljajev. pa tudi zej ko sem pogledala te dve zgodbi, sta mele sam tko dva pomišljaja v celi zgodbi. najbolj se vidi po samem vibu - pač kar vidi se, da je to pač nek spoliran robotski izdelek, ka nima človeških občutkov, čeprov jih res proba opisat, sam pač zlo težko je opist neki, česar ne čutš. ker pri večini ai zgodb se vid da niso lih... normalne (recimo). mislm ko vidis vec ai zgodb, pol ze prepoznas njegov stil pisanja. zdej glede narekovajev je pomoje odvisno v ker ai vpišeš. to glede besed se nisem zasledila (mozno da sem spregledala), ampak se mi zdi taka ai stvar, ja. velik je tut tega npr. "Srečanje, ki ne obstaja" itd.
um, ja to je vse, drgac aprišiejtam to objavo
lp
um, ja to je vse, drgac aprišiejtam to objavo
lp
4
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Hejjj hvala - drugače res koristno - upam, da bom od zdaj naprej prepoznala AI - včasih imam s tem micene težavice<3:smiley::rosette:
3
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Oj,
super blog ampak se strinjam z lolygirl. Pa tut pri AI zgodbah je zančilno, da so med vsako vrstico odstavki in je skoraj vsaka poved zapisana v svojem odstavku.
Pa tut narekovaji niso zanesljivi. Ker jaz lahko naredim take " al pa take ” narekovaje ampak še vseeno lahko pišem svoje zgodbe.
super blog ampak se strinjam z lolygirl. Pa tut pri AI zgodbah je zančilno, da so med vsako vrstico odstavki in je skoraj vsaka poved zapisana v svojem odstavku.
Pa tut narekovaji niso zanesljivi. Ker jaz lahko naredim take " al pa take ” narekovaje ampak še vseeno lahko pišem svoje zgodbe.
1
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
100% lovam. in to je totalna resnica da ljudje objavljajo s chatom.
2
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
jas ai uporabljam za osebne težave tko da pa tut za ideje kak narisat lepo drevo al podobno.
1
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Ja ful dobra ideja da si naredila to objavo, bravooooo!!!
1
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
omg ta slika je čist popomoti, sorry:joy::sob:
1
Moj odgovor:
Dancer 6767
potrebuje pomoč ali nasvet v
Svetovalnica
i need help
imam par problemčkov
1.ful sem zatreskana v en lik iz enga filma (hobit kili) in pač vsak večer se jokam kr ne obstaja kaj naj?????
2.ful bi bila rada igralka po poklicu in ne vem kako prit do avdicij
3.a mi da kdo kak nasvet o hujšanju
1.ful sem zatreskana v en lik iz enga filma (hobit kili) in pač vsak večer se jokam kr ne obstaja kaj naj?????
2.ful bi bila rada igralka po poklicu in ne vem kako prit do avdicij
3.a mi da kdo kak nasvet o hujšanju
Vprašanje
Letos smo malo drugače zastavili rubriko Spletne zvezde. Kako ti je všeč?
Bolj mi je všeč ko prej.
(13)
Enako kot prej.
(17)
Raje imam intervjuje s spletnimi zvezdami.
(10)



Smetišnica